Zadar slavio u derbiju s Cibonom: Pokazali smo mentalnu i fizičku čvrstoću

Zadar, Zvonko Kucelin

U velikom hrvatskom košarkaškom derbiju, u 19. kolu regionalne ABA lige, Zadar je na Višnjiku svladao Cibonu rezultatom 95:91 (22:22, 26:25, 22:17, 25:27).

Nakon izjednačene prve dionice i minimalne prednosti domaćih na poluvremenu, odluka je pala u završnici treće četvrtine, kad je ekipa Ante Nazora napravila ključnu razliku.

”Sigurno nam je ovo bila jako bitna utakmica, a vidjeli smo koliko je ove godine bilo ‘grčevito’ kad su te bitne utakmice u pitanju. Zato čestitam svojim momcima, koji su pokazali mentalnu i fizičku čvrstoću! Čestitam i publici koja nas je bodrila od početka do kraja. Lakše se diše i gledamo prema naprijed,” poručio je strateg Zadrana nakon dvoboja.

”Čestitke Zadru na pobjedi, bilo je jako fino igrati u ovom ambijentu. To je uvijek inspiracija za moje igrače, a tako je bilo i večeras. Stvarno neizvjesna utakmica od prve do zadnje minute. Zadar je zasluženo dobio i ja im čestitam. Mi smo i unatoč zdravstvenim problemima i nedolaskom našeg kapetana Rozića uspjeli odigrali jednu borbenu utakmicu i čestitam zato i svojim igračima jer su dali sve od sebe. Unatoč porazu, zadovoljan sam kako smo igrali,” istaknuo je trener Vukova Ivan Velić.

Zadar su predvodili Amerikanac Mario Little s 20 te Luka Božić sa 17 poena. Vuković i Dašić dodali su po 14 koševa. Kod Cibone je najefikasniji bio Markota s 21 poenom. Bilinovac je ubacio 15, a Rogić i Gilbert po 13 koševa.

U nedjelju Cedevita na domaćem parketu igra protiv FMP-a.

(Foto: Zadar, Zvonko Kucelin)