Polako se približava jedna od omiljenijih zagrebačkih utrka. Za točno dva mjeseca centar hrvatske metropole će okupirati oko 2500 trkača, i barem još toliko navijača, na sedmom izdanju Zagrebačkog noćnog cenera.
Sada već tradicionalna utrka na deset kilometara pokušat će svojim sudionicima dočarati grad iz malo drugačije perspektive. S obzirom na to da se utrka održava u samom središtu Zagreba, nastavlja promovirati urbano trčanje – trčanje kroz ulice, kvartove, bilo kada i bilo gdje, kako bi se osvijestilo na važnost rekreacije i zdravog života.
“Ove godine želimo da trkači, kao i svi građani dožive tu modernu kulturu kroz ljubav prema trčanju, stoga ćemo ih odvesti na mjesta koja su ponovno oživjela zahvaljujući upravo uličnoj umjetnosti. Svaki tjedan otkrivat ćemo nove lokacije, igrati nagradne igre te postati Street artisti barem na jedan dan. Očekuje vas pregršt noviteta i iznenađenja. Imat ćete priliku družiti se sa Street art umjetnicima, čuti njihovu stranu priče, pokoji savjet, anegdotu te sami pokušati naslikati svoje osobno umjetničko djelo,” poručili su iz organizacije.