Zagrebaši pogotkom Vuglača u posljednjoj sekundi uzvratili Mariboru za nedavni poraz, Slovence ponovno predvodio Kaleb

Kaleb, Joso Valčić, Marić

Kaleb, Joso Valčić, MarićU prijateljskoj pripremnoj utakmici Zagrebaša za završni turnir regionalne SEHA lige, rukometaši hrvatskog prvaka svladali su Maribor, minimalno 34:33, pogotkom Marija Vuglača u posljednjoj sekundi dvoboja. Uzvratili su tako igrači Borisa Dvoršeka slovenskom suparniku za isti takav minimalni poraz od prije nekoliko dana u Mariboru.

Rezultat je na poluvremenu bio poravnat na 16:16, a u pobjedi su najefikasniji bili Horvat i Stepančić, svaki s osam postignutih golova, dok je  Obranović dodao šest. Trener Dvoršek nije mogao računati na ozlijeđene Tončija Valčića i Stipu Mandalinića.

U slovenskim redovima jedan od trojice najučinkovitijih bio je donedavni Zagrebaš, Ante Kaleb, koji je mrežu bivši suigrača pogađao čak sedam puta, dok nije puno zaostao niti pivot Marino Marić, koji je postigao pet pogodaka.

Pred rukometašima Croatia osiguranje Zagreba nastavak je priprema za Final Four turnir SEHA Gazprom South Stream lige koji će se održati u Novom Sadu od 11. do 13. travnja. Najbolji hrvatski rukometaši u petak 11. travnja u prvom polufinalu igraju protiv ekipe Vardara, sudionika četvrtfinala Lige prvaka, koji je prije nekoliko dana iz elitnog europskog natjecanja izbacio aktualne europske prvake, ekipu HSV-a.

Prijateljska pripremna utakmica, 2. travnja:
CO Zagreb – Maribor Branik 34:33 (16:16)

CO Zagreb: Ivić 6 obrana, Mudrinjak 4 obrane; Brozović 4, Stepančić 8, Čorić, Ćavar, Horvat 8, Šušnja, Šandrk 2, J. Valčić 3, Tokić, Obranović 6, Vuglač 2, Kovačević 1

AKTUALNO RUKOMET

Ostavi komentar