Zdravko Zovko prvak Europe s Györom, Slavica Šuster obranila titulu u EHF Challenge Cupu

Gran Canaria, Šuster

Legendarni hrvatski rukometni stručnjak Zdravko Zovko osvojio je titulu prvaka Europe s Györom, kao pomoćni trener mađarskog velikana ženskog rukometa.

Zovko je u Györ stigao na početku ove sezone, razočaran stanjem u hrvatskom rukometu i Zagrebu.

Zdravko Zovko za Crosport: Napuštam hrvatski rukomet, žao mi je što je došlo do ovoga

U velikom finalu odigranom u Budimpešti Györ je u dramatičnoj završnici s 25:24 svladao ruski Rostov i tako treći put u nizu osvojio naslov u Ligi prvakinja.

Kapitanović ipak bez bronce

U dvoboju za treće mjesto francuski Metz Ivane Kapitanović je poražen od Vipers Kristiansanda s 31:30.

Hrvatska vratarka upisala je pet obrana.

Slavica Šuster obranila titulu s Gran Canarijom

Slavica Šuster je u dresu španjolske Rocasa Gran Canarije osvojila naslov pobjednica u EHF Challenge Cupu!

Nakon pobjede na gostovanju kod Pogon Baltica Szczecina s 30:23, na domaćem terenu Gran Canaria je izgubila s minimalnih 23:24 i na kraju zasluženo došla do trofeja.

Šuster je u uzvratnom dvoboju ostala bez pogotka, zaradila jedno isključenje, a ove sezone je u Challenge Cupu ukupno postigla 12 golova.

Svoju rukometnu karijeru započela je u Koprivnici, igrala je i za Koku i riječki Zamet. Četiri godine nastupala je za slovensku Mlinotest Ajdovščinu, jednu sezonu provela je u Slovačkoj, u dresu HK Iuventa Michalovce, s kojim je osvojila tri trofeja, prvenstvo, Kup i WHIL češko-slovačku ligu.

Posljednje dvije sezone uživa u rukometu na Kanarskim otocima, a iako je 29-godišnja rukometašica bila članica svih selekcija u mlađim dobnim kategorijama, nikada nije zaigrala za seniorsku reprezentaciju.