Izvrstan rezultat Zubčića, Natko također u 20 najboljih!

Natko, Filip

Trenutno najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić ostvario je izvrstan rezultat u kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u južnokorejskom PyeongChangu!

U spustu Filip ostvario 28. vrijeme te je imao jako dobru startnu poziciju za slalom što je i iskoristio za popravak plasmana te na kraju osvojio 12. mjesto s 3.08 sekundi zaostatka za olimpijskim pobjednikom Marcelom Hirscherom.

“Taj slalom neću preboljeti nikad jer se tek sad vidi da je danas bila prava šansa. Muffat je završio na postolja, a ja sam startao iza njega i sve mi je bilo otvoreno. Nažalost to nisam iskoristio. Ne mogu biti zadovoljan jer sam slalom stvarno jako loše odskijao,” smatra Filip.

Natko Zrnčić-Dim, kojem su ovo četvrte Olimpijske igre, završio je natjecanje na 19. poziciji, nakon što je poslije spusta imao 40. vrijeme. Na kraju je zaostao 4.03 sekunde za zlatnim Austrijancem. Srebro i bronca otišli su u Frnacusku, Alexisu Pinturaultu i Victoru Muffat-Jeandetu.