Nogometaši Rijeke napravili su još jedan važan korak. Pobjedom protiv Intera zadržali su osam bodova prednosti ispred Dinama, do kraja prvenstva na rasporedu je još pet utakmica.
“Došli smo dosta rano do onog što smo željeli – mirne utakmice. Možda je u drugom poluvremenu ili prvom nedostajao još koji pogodak zbog utiska, ali ovo je treća utakmica u tjedan dana. Bili smo toliko dominantni da uopće nije dolazilo u pitanje tko će biti pobjednik,” rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.
Samir Toplak na konferenciji za novinare čestitao je Rijeci na naslovu prvaka ustvrdivši da bi se moralo dogoditi čudo da se to ne ostvari. Trener Rijeke, kao i uvijek, pozvao je na oprez.
“Nije mi lako u nekim momentima kada moram upozoravati. Razumijem navijače, ali ima se još za igrati. Znamo koliko bodova moramo osvojiti, matematika je jednostavna. Hvala na čestitkama, ali one su još preuranjene i dosta je posla još pred nama,” zaključio je Matjaž Kek.
Dinamo se nakon dva bolna poraza vratio na pobjedničke staze s golijadom protiv posljednjeplasirane Cibalije.
Dinamo je u Maksimiru nadigrao vinkovački sastav i ostao u igri za naslov prvaka. Sve je praktički bilo gotovo u prvom poluvremenu u kojem je Dinamo postigao četiri gola u 19 minuta. Junak dvoboja bio je Amer Gojak, koji je zabio čak četiri gola, a u strijelce su se upisali i El Arabi Soudani i Domagoj Antolić.
“Nikad u seniorskoj karijeri nisam zabio četiri gola u jednoj utakmici, naravno da sam presretan. Moram reći da je ipak ovo sve timski rad, tko god zabija golove – bitno je da smo pobijedili. Zabijao sam po šest-sedam golova u mlađim kategorijama, kad sam igrao u Želji, ali u ovoj fazi karijere ovo sam prvi put doživio. Jedan gol posvećujem glasnogovorniku koji danas slavi rođendan, a ostale navijačima i svojoj obitelji. Pričali smo u svlačionici o zadnjim utakmicama, uvidjeli gdje smo griješili i danas smo sve ispravili. Rezultat sam po sebi govori. Idemo dalje, spremamo se za Inter Zaprešić i dobro ćemo se pripremiti,” rekao je Amer Gojak.
“Reakcije igrača su bile dobre, te reakcije me vesele. Protiv Cibalije pokazali smo više nego u zadnjih 15 dana, i iako utakmica nije bila na visokoj razini, iskoristili smo svoje šanse. Moram biti zadovoljan sa 6:0. Međutim, imamo još puno za raditi da izgledamo bolje,” poručio je trener Petev i dodao:
“Kada želite nešto, ako želite pobjeđivati prvo morate imati želju. Zaštititi dres Dinama i sebe. Kad toga nema, nastaje problem.” (Foto: nk-rijeka.hr)
Prva HNL:
1. Rijeka 31 24 7 0 61 17 79
————————-
2. Dinamo Zagreb 31 22 5 4 56 21 71
3. Hajduk Split 30 16 8 6 54 26 56
4. Osijek 30 17 5 8 45 30 56
————————-
5. Slaven Belupo Koprivnica 30 8 10 12 32 36 34
6. Lokomotiva Zagreb 30 9 6 15 34 34 33
7. Istra 1961 30 8 9 13 27 41 33
8. Inter 31 4 13 14 25 43 25
————————-
9. RNK Split 30 3 8 19 12 47 17
————————-
10. Cibalia 31 2 7 22 21 72 13







