Nexe brani pet golova viška u Leonu; Marin Kružić: “Ne smiju se razmahati i sve je definitivno na nama”

Nexe, Kružić

Nexe, KružićRukometaši Nexea pripremaju se za uzvrati susret trećeg kola Kupa EHF protiv uglednog Ademar Leona. U Španjolsku su otišli s pet golova viška, bilo je 34:29 i Našičani će svim silama pokušati sačuvati stečenu prednost te se tako plasirati u natjecanje po skupinama.

Nexe je odlično odigrao prvu utakmicu, borbeno, angažirano, kao prava iskusna rukometna ekipa. istakli su se Sokolić, Jurjević i Marin Kružić, koji je Ademaru zabio tri gola, ali je njegov doprinos u igri bio velik.

Trebat će ponoviti predstavu iz Našica i u uzvratu: “Prednost od pet zgoditaka trebamo zaboraviti i o tome uopće ne razmišljati. U subotu nas u Španjolskoj očekuje nova utakmica u kojoj treba krenuti od nule. Treba puno raditi i ponovno ići na pobjedu. To je jedini način,” istaknuo je Kružić.

Ademar poziva na oprez, jer je to i dalje jedna i više nego solidna ekipa: “Ademar igra brz i kvalitetan rukomet. To je u pravom smislu riječi spoj mladosti i iskustva. Imaju iskusnog organizatora igre (Vega), odličnu vezu njega i pivota. Igrom još posebno odskaču mladi lijevi vanjski Tatarintsev te desno krilo Lopez Alvarez. Pokazali su se kao odlična momčad protiv koje treba biti oprezan i koncentriran svih 60 minuta.”

Još uvijek je sve u rukama Nexea: “Da, moramo biti hrabri, koncentrirani i jaki u obrani, spremni na sve. Obrana je ključ uspjeha, kroz dobru će nam se obranu otvoriti prilike za brzu tranziciju, za kontre i polu kontre. U napadu moramo igrati što sigurnije. Oni se ne smiju razmahati, njihovi se golmani ne smiju razbraniti. Definitivno, sve je na nama.”

Kružić je u ovosezonskim utakmicama SEHA lige i Kupa EHF stekao veliko iskustvo u kratkom vremenu: “Ovo je veliki napredak u mojoj karijeri. Utakmice su zahtjevnije, protivnici puno teži. Uostalom, zbog toga sam i došao u Nexe. Znao sam kako je to velika stepenica u mom rukometnom razvoju. Niti jedna utakmica ove sezone nije bila lagana, svaka je tražila maksimalan angažman svih nas. Trebalo mi je vremena za prilagodbu, vjerujem kako je sada vrijeme za puno bolje igre s moje strane.”

Utakmica Ademar – Nexe igrati će se u Leonu u subotu 30. studenog s početkom u 18 sati. (Foto: Nikolina Pavić)

AKTUALNO RUKOMET

Ostavi komentar