Nakon odigrane utakmice trećeg kola MAXtv Prve lige između Istre 1961 i Rijeke vuku se repovi poslije sudačkih odluka koprivničkog suca Šimčića. Rijeka je do pobjede stigla nakon dvojbenog penala, dok za domaćina u jednoj sličnoj situaciji nije dosuđen kazneni udarac. Iako trener Igor Pamić nije nakon dvoboja htio govoriti previše o suđenju, reagirao je njegov klub, koji se oglasio priopćenjem:
“Rijeka je pobijedila nimalo zasluženo, iz nepostojećeg kaznenog udarca i uz evidentnu sudačku pogrešku, ali to je dio nogometa.
Ipak, možda ljudi iz Rijeke budu korektni i izjave da su pobjedu ostvarili nezasluženo i na takav, za nogomet poražavajući način. To je na njima. Na nama je pak da i dalje razmišljamo da samo budale vjeruju u slučajnost, očekujući pritom reakciju i razmišljanje iz HNS-a.” (Foto: nkistra1961.hr)







