Najbolji hrvatski tenisač ranije je od očekivanog završio aktualnu sezonu. U drugom kolu ATP Masters 1000 turnira u Parizu, nakon što je kao 12. nositelj u prvom bio slobodan, Marin Čilić poražen je u dva tie-breaka od bugarske uzdanice Grigora Dimitrova, trenutno 29. tenisača svijeta.
Poslije više od dva sata velike borbe Čilić je morao priznati poraz, iako je tijekom meča imao nevjerojatno puno prilika za pozitivan rezultat. Čilić je propustio realizirati svih deset break-lopti koje je imao, dok suparnik niti jednom nije ugrozio njegov servis.
Dimitrov je odigrao puno bolje u ključnim trenucima tijekom meča, dok je u tie-breaku oba seta bio poprilično uvjerljiv, za konačnih 7:6(3), 7:6(2).
Za mjesto u trećem kolu snažnog turnria u Parizu bori se i Borna Ćorić, kojem je suparnik Andy Murray.
U gradu gdje su ove godine stigli do svoje veličanstvene Grand Slam titule, Ivan Dodig i Marcelo Melo vraćaju se u tenisku akciju, u drugom kolu drugim nositeljima suparnici će biti neugodni Peya i Soares, koji su u dva seta svladali britansku kombinaciju Fleming/Andy Murray. (Foto: FFT/CL)







