Borna Gojo otvara okršaj s Indijom, Škugor i Pavić igraju parove: Gledatelje očekuje sjajan tenis

HTS Mario Ćužić

Borna Gojo i Prajnesh Gunneswaran će u petak u 15 sati u dvorani 2 zagrebačkog Doma sportova otvoriti susret Hrvatske i Indije u kvalifikacijama za madridski završni turnir Davis Cupa. U nastavku prvog dana igrat će Marin Čilić i Ramkumar Ramanathan.

U subotu u 15 sati program drugog dana otvorit će parovi. Mate Pavić i Franko Škugor nominirani su za Hrvatsku, a Rohan Bopanna i Leander Paes za Indiju. Slijede subotnji mečevi singla. Prvi će u akciji biti Čilić i Gunneswaran, a na kraju vikenda na rasporedu je dvoboj Gojo – Ramanathan.

“Malo neočekivano da nije nominiran indijski najbolje rangirani tenisač Sumit Nagal (127. na ATP listi), no od njihove prve trojice igrača niti jedan se posebno ne izdvaja. Gunneswaran je jedini od njih ljevoruk pa će s te strane sigurno biti i najneugodniji. Nadam se da ću ovog vikenda donijeti dvije pobjede, a vjerujem da će dečki odraditi ostatak posla,” rekao je naš prvi reket Marin Čilić pa dodao:

“Obožavam igrati pred domaćom publikom, ovo je nakon osvajanja Davis Cupa 2018. prva prilika da igramo kod kuće i sigurno još jedna pozitivna stvar za sve naše ljubitelje tenisa i sporta. Ovog se puta mečevi igraju na dva dobivena seta i neće biti tako dugi. Pozivam gledatelje na dolazak, očekuje ih sjajan tenis!”

“Očekivao sam ovaj sastav Indijaca s obzirom na to da je Nagal ove godine dobio svega jedan od pet mečeva. Ja bih postupio isto kao i njihov izbornik. Što se tiče samog ždrijeba, na njega ionako nismo mogli utjecati. Najviše razmišljam kako što bolje pripremiti momčad za ovaj meč, a dečki su spremni,” uvjerava naš izbornik Vedran Martić.

“Pripremao sam se izbornikom jako dobro, nismo još spremili završnu taktiku za meč protiv Gunneswarana, no osjećam se spremno. Znam da je ljevak, da dobro servira i da je neugodan igrač. Ovo mi je više nije prvi nastup u reprezentaciju kao u Madridu, sad nema izlike. Učinit ću sve kako bih osvojio prvi bod za Hrvatsku,” najavljuje Borna Gojo.

“Susret parova bit će nezgodan, iako su najbolje igračke godine već iza Bopanne i Paesa. Mislim da smo Franko i ja blagi favoriti i da ćemo to pokazati i na terenu,” riječi su naše uzdanice u igri parova Mate Pavića.

Ivan Dodig zbog ozljede neće moći biti dio reprezentacije, uskočio je Franko Škugor.

“Ivan je u Zagreb došao s tom ozljedom zgloba koju vuče već neko vrijeme, pokušali smo u posljednjih par dana to sanirati, no sasvim je izvjesno da će ga u momčadi zamijeniti Franko Škugor, koji s nama trenira već par dana. Moram napomenuti da je u konkurenciji za nastup bio i Nikola Mektić, također jedan od naših vrhunskih igrača u paru, ali niti on nije na raspolaganju za ovaj susret zbog viroze,” pojasnio je izbornik.

(Foto: Mario Ćužić/HTS)

TENIS