Cibona ispustila 15 poena viška i poklonila pobjedu Cedeviti: Znali smo da ne mogu izdržati taj ritam!

Žorić, Bilan, Cibona, Kk Cedevita

U prvoj utakmici finalne serije doigravanja A-1 lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Cibonu sa 79:73 (42:29) i tako povela s 1-0.

Cibona je vodila veći dio utakmice, u jednom trenutku i 15 razlike, no, Cedevita je utakmicu zaključila sa serijom 11:0 i tako velikim preokretom došla do pobjede.

Junak je bio Ryan Boatright, koji je upisao 17 poena, četiri skoka, tri asistencije i sedam ukradenih lopti. Od njegovih suigrača istaknuli su se ujedno Filip Krušlin s 18 poena, tri skoka i tri asistencije, Miro Bilan s 14 poena, 14 skokova i tri asistencije te Mirza Begić s 10 poena i tri skoka.

Kod Cibone je Luka Žorić upisao 24 poena i 10 skokova, a Scott Reynolds (5 asistencija) i Marin Rozić (5 skokova) zabili su po 12 poena.

“Mislim da smo većinu utakmice kontrolirali igru. Na kraju smo vidjeli koliko im znači Boatright i vidjelo se da je on taj čovjek koji rješava utakmice. U završnici smo bili prestatični i nismo poslije timeouta uspjeli iskažnjavati par situacija. Imali smo tu par izgubljenih lopti, no mislim da smo dobro igrali i zaslužili pobjedu. U većem dijelu utakmice zaustavili smo i Bilana i Tomasa, no u svakom slučaju je Boatright pokazao koliko im on znači u ovakvim utakmicama,” smireno je analizirao trener Vukova Mulaomerović, iako je svjestan kako je njegova momčad propustila veliku priliku u borbi za trofej.

“Sretno smo pobijedili utakmicu. Ono što me može činiti zadovoljnim je krajnji rezultat. Ostalo nije bilo dobro i toga moramo biti svjesni. Imali smo neku energiju, naročito u drugom poluvremenu, što se ogledalo u velikom broju osvojenih lopti i broju skokova u napadu, no nismo imali dovoljnu koncentraciju igrati ovakvu utakmicu. Do zadnjih minuta Cibona je bila u prednosti i čudo je pobijediti ako nemate slobodna bacanja barem 70 posto. Znali smo da Cibona ne može izdržati ritam jake utakmice i da će pasti, a u zadnjih pet minuta je bio veliki pad Cibone. Mi smo tu podigli agresivnost i uneredili ih sa zonom. Oni su se prestali kretati, napadali su s puno driblinga i to smo iskoristili. Ne znam koliko je bilo izgubljenih lopti Cibone u zadnjoj četvrtini, ali bilo ih je jedno četiri-pet u zadnje tri minute, a te lopte su rezultirale našim kontrama na drugoj strani. Sigurno da ova pobjeda može dosta utjecati na moral jedne i druge momčadi, no u svlačionici smo rekli da se ne smijemo zanositi pobjedom. Mi danas možemo biti zadovoljni sa skokom u napadu i osvojenim loptama, a sve drugo u sljedećoj utakmici moramo popraviti,” poručio je trener branitelja naslova Veljko Mršić.

Filip Krušlin bivši je igrač Cibone, danas u dresu Cedevite: “Bila je to teška utakmica za nas, a vjerujem i za njih. Pretpostavljao sam da bi tako moglo biti. Prva finalna utakmica nije nikad laka. Danas smo se iščupali iz mrtvih. Smatram da smo u drugom poluvremenu odigrali puno bolje nego u prvom i srećom slavili. Spretno ili sretno teško je reći, no vodimo 1-0. Serija nije gotova. Igra se na tri pobjede i nema tu pretjerane euforije. Moramo se sada odmoriti i pokušati dobiti drugu utakmicu.”

Idući dvoboj je na rasporedu u subotu u Domu sportova.

CIBONA: Reynolds 12, Uljarević, Šakić 7, Marinelli 4, Marić 10, Žorić 24, Ćorić, Bošnjak, Rozić 12, Ljubičić, Joksimović 4, Gospić

KK CEDEVITA: Krušlin 18, Boatright 17, Katić 3, Lončar, Žganec 7, Musa 4, Bilan 14, Begić 10, Vučić, Tomas 4, Ramljak 2