Čilić dobrom partijom do trećeg kola, Karlović neugodno iznenadio i ‘upropastio’ novi hrvatski obračun na Wimbledonu

Marin Čilić

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bio je uspješan u drugom kolu trećeg Grand Slam turnira sezone, pobjedom u četiri seta nad Ukrajincem Stahovskim.

Čilić je jedino u drugoj dionici ispao iz svog sigurnog ritma, koju je protivnik dobio u tie-breaku, no, u ostatku meča hrvatski tenisač nije imao previše problema te je demonstrirao jako dobru igru, za konačnih 6:2, (6)6:7, 6:4 i 6:4.

Iako smo svi očekivali kako će mu suparnik u trećem kolu biti Ivo Karlović, iskusni Zagrepčanin zapeo je na drugoj prepreci te je iznenađujuće poražen od Slovaka Lacka, također u četiri seta, iako je imao dobar postotak prvog servisa i čak 34 pogođena asa.

Nakon što je Lacko sa 6:3 uzeo prvi set, Karlović je istom mjerom uzvratio u drugom, a ključnim se pokazala 13. igra treće dionice, koja je pripala slovačkom tenisaču, 123. s ATP ljestvice. Ispustio je 3-1 prednost, a kod 5-5 nije poentirao na mreži što je protivniku omogućilo novu prednost.

U četvrtom setu Div sa Šalate, koji je u prvom kolu bio bolji od Borne Ćorića,  ponovno gubi svoj početni udarac i protivnik s 3:6, 6:3, (5)6:7 i 4:6 dolazi do pobjede i dvoboja s Čilićem. Lacko je prije sedam godina u Wimbledonu izgubio od Karlovića, a ovogodišnji uzvrat mu je prva pobjeda u njihovom trećem međusobnom susretu.