Čilić u dramatičnom okršaju s Lopezom propustio meč-loptu u tie-breaku trećeg seta i ostao bez titule u Queensu!

Čilić, Istanbul, Twitter

Marin Čilić nije uspio doći do drugog naslova pobjednika ATP turnira u Queens Clubu! Bolji je od njega u tri neizvjesna seta, nakon više od dva i pol sata borbe bio Španjolac Feliciano Lopez sa 6:4, 6:7 i 6:7.

Marinu je to bilo 29. finale u karijeri, a ostao je na 17 osvojenih trofeja.

Najbolji hrvatski tenisač u cijelom meču nije izgubio svoj servis, a na kraju je ipak kapitulirao. Nakon sigurnog osvajanja prve dionice u drugoj igri drugog seta propustio je dvije prilike za break, kojim bi vjerojatno usmjerio meč na svoju stranu. Lopez se izvukao, zaigrao bolje te je u dva tie-breaka uspio slomiti otpor našeg tenisača. Imao je Marin u 13. igri odlučujuće dionice meč-loptu, no Španjolac je zadržao mirnoću i svoju treću priliku za pobjedu pretvorio u veliko slavlje.

“Bilo je uzbudljivo i stvarno je bio užitak igrati pred ovom publikom. Mogu biti zadovoljan kako sam igrao cijeli tjedan i bila je ovo još jedna sjajna priprema za Wimbledon,” rekao je Marin.

Čilić će idućeg tjedna poslije ovog finala biti šesti tenisač svijeta, a u Queensu je u nedjelju još odigrao polufinale parova protiv Jamieja Murraya i Brune Soaresa. Čilić i Matkowski su u subotu dobili prvi set sa 6:1, a danas je meč nastavljen kod 5:3 u drugom setu za Murraya i Soaresa. Protivnici su stigli do poravnanja i u produljenom tie-breaku stigli do 10-8 za pobjedu vrijednu finala.