Ćorić razočarao na startu Indian Wellsa, Lučić-Baroni ispustila pobjedu protiv 17-godišnje Amerikanke

Borna Ćorić, Škugor

Borna Ćorić razočarao je na otvaranju jakog Masters 1000 turnira u Indian Wellsu, porazom od švicarskog kvalifikanta Henrija Laaksonena, 123. tenisača svijeta, u tri seta, rezultatom 6:3, 4:6, 2:6.

Iako je jednom izgubio svoj servis, Borna je dobio prvi set. Međutim, u preostala dva je posustao. Ćorić je u drugom propustio jednu break priliku prije nego je protivnik kod 4:4 oduzeo servis mladom hrvatskom tenisaču i sigurno na svom početnom udarcu stigao do izjednačenja.

U odlučujućoj dionici Švicarac koristi treću break priliku u trećem gemu, dok u sedmom Borna još jednom katastrofalno igra na svom servisu i Laaksonen potvrđuje pobjedu.

Nije se bolje provela niti Mirjana Lučić-Baroni, koja je dan nakon svog 35. rođendana poražene od 17-godišnje Amerikanke Kayle Day. Hrvatica je izgubila prvi set sa 6:4, ali je u drugom uzvratila sa 7:5. U odlučujućoj dionici Mikica je bila na dva poena od pobjede, vodila je 5:3 i imala 30-15, na svom servisu, ali do kraja meča više nije osvojila niti jedan gem, za konačnih 4:6, 7:5, 5:7.

Lučić-Baroni ipak ostaje u Indian Wellsu, u konkurenciji parova je s Timeom Bacsinszky u dva seta (7:6, 6:4) bila bolja od Abigail Spears i Katarine Srebotnik.

U osmini finala suparnice su im Hradecka i Siniakova.

Darija Jurak i Anastasia Rodionova, pobjednice Acapulca, poražene su u prvom kolu od petih nositeljica, Hlavačkove i Peng, u dva seta (5:7, 1:6).