Borna Ćorić uvjerljivo je sa 6:4 i 6:2 svladao Gruzijca Basilašvilija te se plasirao u četvrtfinale travnatog ATP turnira u njemačkom Halleu.
Za polufinale će se boriti protiv Talijana Seppija, protiv kojeg je izgubio u drugom kolu Wimbledona 2015. godine, u pet setova.
U poluzavršnici je i Ivan Dodig, koji je u paru s Amerikancem Ramom s dva puta po 7:5 svladao španjolsko-nizozemsku kombinaciju Granollers/Haase. Nakon što je porazi bivšeg partnera Granollersa, pred Dodigom je još jedan ‘bivši’, Marcelo Melo, s kojim je igrao finale Wimbledona i slavio u Roland Garrosu.
Brazilac i Poljak Kubot su prvi nositelji.
Nikola Mektić i Alexander Peya su u četvrtfinalu svladali Franka Škugora i Dominica Inglota te će se za mjesto u finalu boriti protiv domaćih tenisača, Alexa i Mische Zvereva.







