Dinamo i Osijek napunili mreže Karlovca i Vuteks Sloge, Hat-trick Drožđeka za slavlje Lokosa, Slaven Belupo jedva prošao Hrvace

NK lokomotiva

Odigrane su prve tri utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Dinamo je očekivano sa 7:0 deklasirao Karlovac, Osijek je s 8:0 bio još uvjerljiviji kod Vuteks Sloge u Vukovaru, Lokomotiva je nadigrala Oriolik s 3:0, dok je Slaven Belupo preokretom s igračem više s 2:1 uspio svladati Hrvace.

Plavi su nakon prvenstvenog poraza u Varaždinu u Karlovac stigli praktički u najjačem sastavu, dva pogotka zabio je Poljak Kadzior, a po jednom su precizni bili Oršić, Petković iz penala, Šitum, Atiemwen i Gavranović.

Osječane je do slavlja predvodio Antonio Mance, koji je postigao hat-trick, a jednom su se u listu strijelaca upisali Mirko Marić, Škorić, Lopa, Mbakogu i Dugandžić.

Koprivničanci su se namučili u Hrvacama, gubili su 1:0 od 13. minute kad je zabio Štimac, a tek nakon isključenja Škarića uspjeli su doći do prekreta, golovima Jajala i Bačelić-Grgića.

Lokosi nisu probili obranu Oriolika sve do 52. minute, poentirao je Drožđek, koji je do kraja također stigao do hat-tricka.

U srijedu se sastaju Buje – Rijeka, Mladost Petrinja – Hajduk, Belišće – Split, Jadran Poreč – Inter Zaprešić, Kurilovec – Istra 1961, Sloga Nova Gradiška – Vinogradar, Zagora – Zadar, Slavonija – Šibenik, BSK – Cibalia, Gorica – Zagreb, Varaždin – Rudeš i Opatija – Novigrad.