Dodig preokretom do drugog kola Barcelone, Mate Pavić i Draganja izgubili na otvaranju Bukurešta nakon dvije godine pauze od zajedničkih nastupa

Ivan Dodig, Acapulco, Foto Društvene mreže, Facebook

Ivan Dodig uspješno je otvorio snažni ATP turnir u Barceloni, pobjedom u prvom kolu protiv Argentinca Pedra Cachina, preokretom u tri seta, nakon gotovo dva i pol sata borbe.

Hrvatski tenisač se protiv 242. tenisača svjetske ljestvice najboljih mučio u prvoj dionici, iako je prvi stigao do breaka. Odmah u osmom gemu izgubio je svoj servis, a kod zaostatka 6:5 suparnik koristi treću break-loptu za osvajanje seta.

Dodig se nakon toga ‘probudio’, osvojio četiri uzastopna gema u drugoj dionici te je mirno stigao do izjednačenja. U trećem setu Dodig koristi jedinu break loptu u toj dionici, dolazi do ključne prednosti i bez problema stiže do pobjede.

Za ulazak u osminu finala Dodig će igrati protiv sedmog nositelja, Španjolca Feliciana Lopeza, 23. tenisača ATP ljestvice. U pet dosadašnjih međusobnih dvoboja Dodig ima dvije pobjede, a u posljednjem okršaju 2014. godine na US Openu Lopez je stigao do slavlja nakon što mu je Dodig predao kod rezultata 2:2 u setovima.

S Brazilcem Marcelom Melom hrvatski je tenisač poražen na otvaranju u konkurenciji parova. Dodig i Melo su prošlog tjedna igrali polufinale ATP masters 1000 turnira u Monte Carlu, ali su u Barceloni kao prvi nositelji zaustavljeni u prvom kolu.  Sa 7:6 i 6:3 bolji su bili Cuevas i Granollers-Pujol, koji su dobili pozivnicu organizatora.

Nakon dvije godine pauze zajedno su na nekom ATP turniru zaigrali Mate Pavić i Marin Draganja, ali povratak nisu obilježili pobjedom. u prvom kolu turnira u rumunjskom Bukureštu izgubili su od kombinacije Pella/Rosol sa 6:3 i 6:2.(Foto: Facebook)

OSjeti 600x200