Fenomenalni Nik Jurišić odveo Mladost do povijesne pobjede u Splitu: Zakomplicirali smo prvenstvo!

Nik Jurišić i Ilija Biškić

U derbiju četvrtog kola prvenstva Hrvatske u ragbiju zasluženo je u trileru na Starom placu slavila zagrebačka Mladost! Susret dviju najkvalitetnijih hrvatskih momčadi sasvim je opravdao očekivanja ljubitelja ragbija. Žustro i odlučno od samog početka do neizvjesne, uzbudljive dramatične završnice.

Unatoč postignutom zgoditku više, splitska momčad nije uspjela pobijediti, ponajviše zahvaljujući, danas izvanrednom Niku Jurišić, koji je maestralno vodio svoju momčad te u najtežim trenucima susreta pokazao zavidnu efikasnost i hladnokrvnost. Kapetan Mladost i hrvatske reprezentacije sam je postigao 24 poena, od čega dva zgoditka, dva kaznena udarca te četiri uspješna pretvaranja.

U napetoj i neizvjesnoj utakmici Zagrepčani su poveli na samom početku te već na poluvremenu imali dosta visoko vodstvo od 10:24. U nastavku susreta obje momčadi naizmjence love rezultat te se izmjenjuju u dominaciji na terenu. Nada radi nekoliko nepotrebnih grešaka, a odlična Mladost sve koristi te više puta probija obranu domaćina. Pred kraj utakmice Splićani drže dva poena razlike, da bi Mladostaši polaganjem Gregora Dominka i pretvaranjem kapetana hrvatske reprezentacije Nika Jurišića u posljednjim trenucima došli do konačnih 29:34 i velikog slavlja na Starom placu.

Trener i igrač Mladosti Ivan Šuta izrazio je veliko zadovoljstvo igrom svoje momčadi: “Zahvaljujem se svim svojim suigračima te sam iznimno ponosan na njih. Ovime smo zakomplicirali natjecanje; tri ekipe su trenutno u igri za prvo mjesto i sve mogućnosti su još otvorene.“

“Svašta se priča, no Nada nikada nikoga ne podcjenjuje i svaku utakmicu igra 100 posto. Mi smo ovdje došli razočarani prošlom subotom i to nam je bila velika škola, Sinj je jedan od zaslužnih što smo mi danas ostvarili ovu povijesnu pobjedu.“

Nadin kapetan Krešimir Čorić čestitao je protivniku na zasluženoj pobjedi te se okrenuo igri svoje momčadi: “Jako loša igra u prvom poluvremenu, u drugome smo bili dominantni, no nedovoljno. Nakon ovog poraza moramo identificirati negativne stvari te ih pretvoriti u pozitivne, što vjerujem da ćemo i uspjeti te na kraju sezone imati sva četiri trofeja u svojim vitrinama. Ne zanima nas drugo mjesto, mi smo Nada,” prenosi rugby.hr.

Prvenstvo Hrvatske IV. kolo
RK Nada – HARK Mladost 29:34 (10:24)

Nada: Miljak, Čulić 10, Ondini 5, Perić, Jelavić-Mitrović, Čorić, Kodžić, Popović, Antić 5, Lerotić, Plazibat 5, Rudić, Burazin, Vlajčević, Rosso 4, Boko, Bibić, Perlain, Tomaš, Šarić, Vuletić, Žunić i Draganić.

Mladost: M. Slaviček, Stipić, Biškić, Sekulić, Grman, Galić, Dumančić, Buljac, Bunić, Jurišić 24, Galić , Ivanković, Šuta, Vlašić, Peršić 5, Filković, Crnobrnja, Buljanović, Šakić, Karapetrić Vuković, K. Slaviček, Dominiko 5.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni na Rudešu. Samo desetak minuta dijelilo je Zagreb od prve ovogodišnje pobjede. Domaći igrači kvalitetnije su ušli u susret te poveli zgoditkom Hasije u 26. minuti susreta. Na samom kraju prvog poluvremena Belobrajdić iz kaznenog udarca povećava vodstvo na 8:0. Nastavak susreta protekao je u prilično nepovezanoj igri na obje strane. Zagreb zadržava stečeno vodstvo do 70. minute susreta. Tada na scenu stupa Niko Pavlović te najprije udarcem iz kazne smanjuje vodstvo Zagreba na 8:3. Šest minuta kasnije ponovno Pavlović probija obranu domaćina, postiže zgoditak te uspješno pretvara za konačnih 8:10 za sinjsku momčad.

RK Zagreb – RK Sinj 8:10 (8:0)

Zagreb: Juss, Hasija 5, Burazatović, Fatović, Rašković, Rowntree,Galić, Krmek, Jurić, Belobrajdić 3, Josipović, Romčević, Kostanješek, Gudelj, Roguljić, Golubić, Birkić, Zelić, Ban, Pomper, Gomuzak, Mandić,

Sinj: I. Jukić, Brčić, Žigo, Brcić-Šušak, M. Miloš, Penić, Vučemilo, Kovačić, Prološčić, Cvrlje, Grčić, Pavlović 10, Filipović-Grčić, Kuštre, Ratković, J. Jukić, Samson

(Foto: H. Čizmić i B. Rožman)