Mandžukić i Pjaca slave Kup Italije, Srna podigao novi trofej u Ukrajini, Subašić potvrdio nalov prvaka Francuske!

Pjaca, Mandžo

Mario Mandžukić i nažalost ozlijeđeni Marko Pjaca slave trofej pobjednika talijanskog Kupa! Juventus je u finalu odigranom u Rimu svladao Lazio 2:0 i tako stigao do trećeg uzastopnog naslova u ovom natjecanju, 12. ukupno u klupskoj povijesti.

Slavlje Staroj dami osigurali su Dani Alves i Bonucci, u prvoj polovici prvog poluvremena.

Iako je proteklih dana imao muke s ozljedom, Mandžukić je zaigrao u početnom sastavu te je na kraju odigrao cijeli dvoboj, iako je u završnici prvog dijela imao problema s razbijenom arkadom.

⚪️⚫️

Objavu dijeli Marko Pjaca (@markopjacaofficial)

Marko Pjaca dobro se oporavlja od teške ozljede koljena, bio je u Rimu s ekipom.  u Kupu je ove sezone za Juve upisao dva nastupa. Bivši vratar Rijeke i hrvatski reprezentativac Ivan Vargić je s klupe Rimljana odgledao finale.

CAMPIONI FOR THE THIRD TIME IN A ROW!! #WEWONAGAIN #FINOALLAFINE #FORZAJUVE

Objavu dijeli Juventus Football Club (@juventus)

Srna podigao novi trofej u Ukrajini

Trofej Kupa podigao je i Darijo Srna, koji je sa Šahtarom u velikom finalu svladao kijevski Dynamo 1:0, pogotkom Marlosa desetak minuta prije kraja. Brazilac u sedmoj minuti utakmice nije realizirao penal pa se na kraju ipak iskupio.

Srna je u Šahtar stigao 2003. godine, rekorder je po broju nastupa (524), a zabio je i 49 golova. bivši kapetan reprezentacije je osvojio 24 trofeja, podigao je trofej Kupa Uefa 2009. godine, devet puta je bio prvak Ukrajine, ima sedam Kupova i sedam titula pobjednika Superkupa.

Srna je u redovima pobjednika odigrao čitavu utakmicu, Domagoj Vida je izašao nakon primljenog pogotka Kijevljana, a obojica su zaradili i javne opomene.

Subašić potvrdio naslov prvaka, Modrić i Kovačić na korak od titule

Monaco je s 2:0 domaćom pobjedom nad St. Etienneom i matematički potvrdio naslov prvaka. Danijel Subašić ponovno je sačuvao svoju mrežu netaknutom, kako i priliči najboljem vrataru Francuske.

Madridski Real je u odgođenom susretu španjolskog prvenstva s 4:1 slavio na gostovanju kod Celte i prije posljednjeg kola ima tri boda viška ispred Barcelone.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je cijeli dvoboj, dok je Mateo Kovačić u igru ušao 20-ak minuta prije kraja umjesto Casemira.

U posljednjem kolu Real s 90 osvojenih bodova gostuje kod Malage, dok Ivan Rakitić sa svojom Barcelonom, koja ima tri boda zaostatka, kod kuće igra protiv Eibara. Kraljevskom klubu za titulu koju čeka od 2012. godine bit će dovoljan i bod.