Oproštaj Štrleka i Ivića od Lige prvaka, Kielce neće braniti europski naslov!

Štrlek, Ivić, Foto vtkielce.pl

Poznati su svi četvrtfinalni parovi rukometne Lige prvaka!

Poljsko Kielce neće braniti naslov prvaka Europe! Nakon poraza kod Montpelliera u prvom susretu 33:28, Poljaci nisu pred svojim navijačima nadoknaditi zaostatak. Na poluvremenu su vodili 15:11, ali su u nastavku podbacili te su na kraju upisali novi poraz (26:28).

Manuel Štrlek je zabio tek jedan pogodak (1/2), dok je Filip Ivić imao sedam obrana.

Mađarski MOL-Pick Szeged je slavio i kod kuće protiv danskog Bjerringbro-Silkeborga. Bilo je 33:24, uz dva pogotka Buntića (2/4), dok se Obranović i Blažević nisu upisali u listu strijelaca. Marin Šego i dalje se oporavljaju od ozljede.

Njemački Flensburg je u dramatičnom dvoboju tek u završnici uspio slomiti otpor bjeloruskog Meškova. Gosti su par minuta prije kraja imali vodstvo i aktivan rezultat za prolaz, ali se iskusna bundesligaška momčad na kraju provukla do četvrtfinala pobjedom 28:26, nakon što su iz prvog susreta imali minimalnu prednost.

Ljubo Vukić nije postigao niti jedan pogodak, dok je Ivan Pešić branio samo uvodnih pet minuta.