Pejčić razočarala u svojoj najboljoj disciplini, svjetska rekorderka bez olimpijskog finala

Snježana Pejčić

Snježana Pejčić razočarala je u svojoj najjačoj disciplini u kojoj je svjetska rekorderka, malokalibarskoj pušci trostav 50 metara.

Pejčić nije uspjela izboriti finale, završila je na 12. mjestu kvalifikacija s 580 krugova.

Hrvatska streljačica je ove sezone u natjecanju Svjetskog kupa četiri puta nastupila u trostavu i sva četiri puta je bila na postolju. Slavila je u Münchenu, Rio de Janeiru i Bakuu, dok je Bangkoku bila druga. U Riju je ostvarila najbolji svjetski rezultat od 594 kruga, ali kada je bilo najvažnije nije uspjela ponoviti svoj najbolji rezultat.

U klečećem stavu je pogodila 194 kruga, ležeći 199, ali je u stojećem stavu gađala tek 187 krugova, čime je upropastila svoje izglede za završnicu.

Za Pejčić je ovo bio treći olimpijski nastup u trostavu. Prije četiri godine u Londonu je bila peta, a u 2008. u Pekingu, gdje je osvojila broncu u zračnoj pušci 10 metara, zauzela je 26. mjesto.

Tanja Perec je također nastupila u kvalifikacijama te je na kraju zauzela 29. mjesto s 572 kruga.