Povijesno slavlje hrvatskog prvaka nad Veszpremom!

Zagreb, Veszprem

Rukometaši PPD Zagreba ostvarili su izuzetno vrijednu 27:23 pobjedu nad mađarskim Veszpremom u regionalnoj SEHA Gazprom ligi te su tako napravili još jedan korak naprijed prema plasmanu na završni turnir regionalnog natjecanja.

Zagrebaši nikada nisu svladali ovog mađarskog velikana u SEHA Gazprom ligi, a uspjelo im je to na parketu dvorane u Varaždinu, gdje su hrvatski prvaci odlučili igrati ovaj dvoboj, baš kao i onaj protiv Vardara u utorak.

Hrvatski prvak je Veszprem dobio u svim natjecanjima nakon 16 godina.

Fenomenalan je bio Ivan Stevanović s 14 obrana, kapetan Horvat zabio je pet golova, od čega tri iz sedmeraca, a Dobrivoje Marković i Luka Šebetić dodali su svaki po četiri pogotka. Trener Ivandija nije mogao računati na Stipu Mandalinića.

Zagrebaši su vodili od prve do zadnje minute, na poluvremenu je bilo +3 (13:10), a gosti su samo u jednom trenutku nastavka bili rezultatski poravnati. U posljednjih pet minuta ušlo se s pet golova viška domaćih te je već tada bilo jasno kako će bodovi ostati u Hrvatskoj.

Za Veszprem je Dragan Gajić zabio sedam golova, Sulić je dodao samo jedan (1/3), Marko Kopljar precizan je bio dvaput, dok Mirko Alilović (tromboza) i Ivan Slišković ne nastupaju zbog zdravstvenih problema.

Aktualne prvake SEHA Gazprom lige i europske viceprvake u nedjelju čeka okršaj u Našicama protiv Nexea.