[VIDEO] Spektakularna Hrvatska u dramatičnoj završnici izbacila Španjolce i izborila polufinale u Parizu!

Hrvatska, Twitter HRS

Hrvatska rukometna reprezentacija je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Francuskoj! nakon dramatične utakmice i neizvjesne završnice Hrvatska je s minimalnih 30:29 uspjela svladati europske viceprvake Španjolce, koji su nas prije godinu dana u Poljskoj eliminirali u poluzavršnici.

Za mjesto u velikom finalu u Parizu borit ćemo se protiv starih znanaca Norvežana, koje smo na prošlom Euru dobili u borbi za broncu i koje smo eliminirali u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Rio de Janeiru.

Španjolci su u samoj završnici imali napad za izjednačenje i produžetak, ali nisu uspjeli probiti našu obranu pa smo mogli krenuti slaviti zasluženu pobjedu.

Hrvatska je igrala sjajno veći dio utakmice, u prvom poluvremenu protivniku je zabila 17 golova (17:15), od čega je osam postigao nevjerojatni Marko Mamić, dok smo u nastavku imali i pet golova viška (21:16).

Međutim, Španjolci su se uspjeli primaknuti i unijeti neizvjesnost u posljednjih desetak minuta. Fenomenalan je bio Stevanović, koji je na kraju upisao devet obrana, jedan sedmerac, a ušao je u igru tek nakon što je Pešić uspio zaustaviti jednu od 12 protivničkih lopti.

Cindrić je precizan bio pet puta, Zlatko Horvat bio je nepogrešiv (4/4), a tri su dodali Domagoj Duvnjak i fenomenalni Željko Musa, koji je odradio i ogromnu ulogu u obrani, baš kao i Jakov Gojun.

Luka Šebetić je nažalost još u prvom poluvremenu morao iz igre zbog distorzije zgloba, iste ozljede koju je u prošloj utakmici zaradio Stepančić. No, Stepančić je stisnuo zube, odigrao gotovo 40 minuta te je dvaput zabio, iako je imao i nekoliko nerezonskih šuteva i promašaja.

Jedina slabija karika bio je Mandalinić, koji je u prvih nekoliko minuta izgubio jednu loptu i promašio tri šuta, no, da nije bilo njegove slabe partije, ne bi Mamić dobio priliku, koju je u ovoj utakmici sjajno iskoristio. HR Polufinale s Norvežanima, koji su danas deklasirali Mađarsku, igra se u Parizu u petak 27. siječnja od 20.45 sati.

U drugom polufinalu igrat će domaćin Francuska, koja je izbacila Švedsku, i Slovenija Veselina Vujovića, koja je nadigrala Katar.