[VIDEO] Borna šokirao US Open preokretom protiv ‘Next Gen’ rivala Zvereva, Čilić ‘pomeo’ Mayera!

Borna Ćorić, US Open

Borna Ćorić kreirao je pravu senzaciju nakon što je preokretom u četiri seta s US Opena izbacio vršnjaka Alexa Zvereva, trenutno šestog igrača ATP ljestvice.

U ‘Next Gen’ okršaju budućih zvijezda svjetskog tenisa Ćorić (61. ATP) je pokazao i dokazao zašto spada u tu kategoriju i kako njegovo vrijeme sigurno dolazi, bez obzira što je Zverev prije stigao do mjesta među deset najboljih tenisača svijeta.

Borna je prvi set izgubio nakon što je ispustio svoj servis u šestom gemu, no, tada je svoju igru podigrao na jednu sasvim drugu razinu. Uspio je zadržati mirnoću do završnice druge dionice, kada kod vodstva 6:5 dolazi do breaka i izjednačenja u setovima. Dobio je nakon toga dodatno samopouzdanje, u trećoj dionici oba tenisača su imala pregršt prilika za oduzimanje protivničkog udarca, ali je odluka ipak pala u tie-breaku. Mladi hrvatski tenisač Zverevu tamo prepušta samo jedan poen!

U četvrtom setu prvo je Borna ispustio jednu break priliku na otvaranju, da bi kod 6:5 za Zvereva spasio tri set-lopte i onda u tie-breaku ponovno pokazao sjajnu igru. Iskoristio je svoju prvu meč-loptu, za konačnih 4:6, 7:5, 7:6(1) i 7:6(4).

Idući suparnik mu je Južnoafrikanac Anderson, trenutno 32. igrač ATP ljestvice, koji je u drugom kolu u tri seta izbacio Gulbisa, a u prethodna međusobna dva susreta s Ćorićem upisao je dvije pobjede, obje 2015. godine.

Marin Čilić nije imao apsolutno nikakvih problema s njemačkim tenisačem Florianom Mayerom, 74. igračem svijeta, kojeg je ‘pomeo’ s tri puta po 6:3 za nešto malo više od sat i pol provedenih na terenu.

Bila je to sjajna partija drugog nositelja, kojeg u trećem kolu čeka Diego Schwartzman, 33. igrač ATP poretka, kojeg je u jedinom međusobnom dvoboju ove godine u Istanbulu dobio u dva seta. Argentinac je do šesnaestine finala stigao pobjedama nad sunarodnjakom Berlocqom i Srbinom Tipsarevićem.