[VIDEO] Gavranović s dva pogotka odlučio derbi na krcatom Poljudu, na Maksimiru ‘miriše na titulu’!

Poljud

Fantastičan derbi odigrali su Hajduk i Dinamo na krcatom Poljudu, uz pregršt prilika na obje strane terena, a pobjedu su na kraju slavili nogometaši iz Zagreba, koji su tako pet kola prije kraja otišli na osam bodova viška ispred Splićana i tako vjerojatno odlučili prvenstvo.

Modri su možda i ključna tri boda osvojili zahvaljujući golovima Marija Gavranovića, švicarskog reprezentativca koji je tijekom ove zime stigao iz Rijeke u redove Dinama.

Gosti su na Poljudu sjajno otvorili derbi, napravili pritisak, koji je rezultirao i vodećim pogotkom u 14. minuti dvoboja.

Iako je Hajduk u tom razdoblju bio poprilično skroman, desetak minuta kasnije došao je do izjednačenja. Mijo Caktaš je vrhunskim zgoditkom iz slobodnog udarca poravnao na 1:1, rezultat koji je bio i na poluvremenu.

Početkom nastavka Splićani su jurnuli po potpuni preokret, ali je iduća lopta završila u njihovoj mreži, pola sata prije kraja susreta.

“Htjeli smo pokazati drugačiju sliku nego neki dan protiv Osijeka. Drago mi je da smo napravili jedan veliki korak prema tituli. Cijelu utakmicu smo se borili jedan za drugoga i tako uvijek trebamo igrati,” poručio je nakon utakmice junak pobjede Dinama.

Domaćin može žaliti za povoiljnijim ishodom, ali Dinamo je na teškom gostovanju odigrao pametnu utakmicu, uz sjajnu partiju vratara Livakovića, koji je pokazao sve svoje kvalitete.

Hajduku prilika za trofej ostaje 23. svibnja u Vinkovcima, kad finale Hrvatskog nogometnog kupa igra baš protiv Dinama.

Iduće subote Dinamo na Maksimiru igra protiv branitelja naslova Rijeke, a Hajduk u nedjelju gostuje u Koprivnici.