[VIDEO] Lisice kaznile Medvjede

KHL Medveščak

Hokejaši Medveščaka poraženi su na gostovanju kod aktualnih prvaka Metallurga iz Magnitogorska s uvjerljivih 6:1. Jedini gol za Medvjede zabio je McMillan još u prvoj dionici, a ključna je bila druga trećina u kojoj su domaći iskoristili sve svoje prilike i do vrha napunili mrežu ekipe Gordieja Dwyera

Medvjedi su katastrofalno krenuli u utakmicu, primili su gol već nakon samo 31 sekundu igre! Jan Kovar odlično je prošao kroz obranu Medveščaka, a na povratnom dodavanju Wolski nije imao problema pak smjestiti iza leđa Hovinena, koji je u ovoj utakmici zamijenio Taylora. Trener Dwyer za ovaj dvoboj nije mogao računati na Smitha, Sauvea, Hedberga i Mahboda.

Ipak, uskoro su povezali svoje redove i nakon sjajnog izdanja s igračem manje, poslije isključenja Morrisonna, došli su i do izjednačenja. McMillan si je sam izradio priliku, dobro pucao i spretno odbijenu pločicu plasirao pored domaćeg vratara. Zagrebačka momčad imala je veliku priliku do kraja prve dionice i napraviti potpuni preokret, čak pet minuta u kontinuitetu su imali igrača više na ledu, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Kako su otvorili dvoboj u Magnitogorsku, nažalost tako su počeli i drugu trećinu. Medvjedi svoje prilike nisu iskoristili, pogodili su i okvir gola, a Metallurg odmah koristi igrača više, isključenje Larkina i u drugoj minuti igre poslije predaha ponovno vraća prednost na svoju stranu.

Medvjedi su odmah nakon imali četiri minute powerplaya, ali niti tada nisu uspjeli pronaći put do mreže aktualnih prvaka.

Magnitka nije nadigrala Medveščak, ali je nemilosrdno koristila svoje prilike i greške gostujuće obrane. Poslije ogromne šanse za izjednačenje, odmah u kontranapadu, Bereglazov sredinom druge dionice zabija treći gol domaćih, dok je samo minutu kasnije Kaletnik objeručke prihvatio poklon obrane i u 32. minuti rezultat na semaforu postavio na ogromnih 4:1.

Nešto više od minutu prije kraja druge trećine Filippi koristi isključenje Butlera i praktički rješava pitanje pobjednika i prije posljednjih 20 minuta dvoboja.

U posljednjoj dionici nije bilo previše uzbuđenja, a domaćin je u samoj završnici još jedan powerplay pretvorio u pogodak, za konačnih 6:1 zabio je Tereščenko.

Medvjedima je ovo osmi poraz, u 12 susreta osvojili su 13 bodova i nalaze se na 11. poziciji Zapada.

Medveščak u nedjelju od 13.30 sati po hrvatskom vremenu gostuje kod Ufe, a nakon toga slijedi povratak u Zagreb i prva od četiri uzastopne domaće utakmice, u petak 30. rujna protiv Slovana iz Bratislave.