[VIDEO] Povijesna večer NBA lige, Bogdanović briljirao, priliku za kraj dobili Rudež i Dukan, Spahija u doigravanju protiv Bostona

Bogdanović, Brooklyn nets, Facebook

Brooklyn Netsi upisali su pred svojim navijačima za oproštaj od NBA sezone 61. poraz, Toronto je slavio 103:96, no, Bojan Bogdanović odigrao je vrhunsku utakmicu. Hrvatski reprezentativac je za 37 minuta ubacio 29 poena, uz šut iz igre 10/17, a trice je gađao nevjerojatnih 7/10.

Dodao je Babo svom učinku i šest skokova i tri asistencije.

“Na kraju druge četvrtine napravili su dobar posao u obrani. Na kraju smo se borili i ponovno sam razočaran što smo izgubili, ne znam što bih rekao,” poručio je Bogdanović nakon utakmice, koji je ponovno ušao u ‘sukob’ sa suigračima za vrijeme utakmice, razočaran u kojem smjeru ide utakmica.

“Mislim da je to dobro za momčad, pogotovo kad gubimo. Trebalo nam je malo ‘borbe’ da razbudimo momčad.”

Bogdanović i Dražen poravnati

Bogdanović se s novih sedam trica izjednačio na vječnoj listi Netsa s Draženom Petrovićem! Ubacili su ih 220.

Orlando je poražen 117:103 na gostovanju kod Charlotte, ali je zato Mario Hezonja na terenu proveo čak 42 minute. Iz igre je pucao 3/11, zabio je samo jednu tricu iz sedam pokušaja, uz pet skokova i četiri asistencije te je postigao deset koševa.

Atlanta, gdje je jedan od pomoćnih trenera bivši hrvatski izbornik Neven Spahija, poražena je u Washingtonu 109:98. Regularni dio sezone su Hawksi završili s omjerom 48-34 te će u prvom krugu doigravanja na Istoku igrati protiv Bostona.

U velikoj 144:109 pobjedi Minnesote protiv New Orleansa, gotovo devet minuta dobio je i Damjan Rudež. Nije uputio niti jedan šut prema suparničkom košu, a ostvario je dva skoka.

U posljednjoj utakmici na parketu je u Sacramentu priliku dobio i Duje Dukan, koji je veći dio sezone proveo u NBA D-League razvojnoj ligi. Dukan je za 24:14 minuta iz igre pucao 2/10, ubacio je dvije trice iz pet pokušaja, uz četiri skoka i asistenciju te ukupno šest postignutih poena.

Brooklyn (21-61), Orlando (35-47), Minnesota (29-53) i Sacramento (33-49) neće ove sezone igrati u doigravanju.

Curry i Warriorsi za povijest, oporštaj Crne mambe

Iza nas je povijesna večer NBA lige! Golden State Warriorsi su regularni dio sezone završili sa 73 pobjede i devet poraza, kao niti jedna druga ekipa u povijesti! MVP Stephen Curry ubacio je nevjerojatne 402 trice, što nije uspjelo niti jednom igraču ranije, a od košarke se oprostio Kobe Bryant, legenda Los Angeles Lakersa, koji je u 20 sjajnih sezona osvojio pet naslova prvaka te je ušao u legendu kao jedan od najboljih košarkaša svih vremena.

OSjeti 600x200