[VIDEO] Rijeka promašila svoje prilike, Olympiakos novom pobjedom potvrdio mjesto u Ligi prvaka

Rijeka, Rujevica

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice doigravanja za ulazak u Ligu prvaka protiv grčkog Olympiakosa. Gosti su na Rujevici slavili s minimalnih 0:1 te su tako potvrdili svoje mjesto među europskog klupskom elitom.

Riječanima ostaje za utjehu nastup u Europskoj ligi i još barem minimalno tri domaće međunarodne utakmice ove jeseni.

Pobjednički pogodak zabio je Marko Marin u 25. minuti susreta, no, ekipa Matjaža Keka imala je nekoliko izuzetnih prilika te je ovaj dvoboj mogao završiti i drugačije. ‘Mrtve’ šanse su u prvom dijelu imali Gorgon, koji je neometan glavom pucao pored vrata, i Gavranović, kojem je suparnički igrač s gol-crte izbio udarac.  Matei je desetak minuta prije kraja bio sebičan u situaciji kad je izašao sam ispred protivničkog vratara, a sjajne prigode imali su Gavranović, Gorgon te Heber u samoj završnici.

Lopta jednostavno nije htjela u mrežu grčkog prvaka, Rijeka je mogla minimalno do produžetka…

“Pokazali smo veliku želju, ali Olympiakos je velika ekipa. Izuzetno sam zadovoljan, posebno drugim poluvremenom, kad smo primorali Olympiakos da pruži sve od sebe. Iz nekih šansi jednostavno moraš dati gol. Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, no eto. Karakter ove ekipe nikad nije bio upitan. Idemo dalje, ovo je realnost,” rekao je za kameru Arenasporta nakon susreta trener Matjaž Kek.

Riječani sezonu nastavljaju u Europskoj ligi, nakon dvije godine pauze. Ždrijeb skupina je u petak u 13 sati. Hrvatskom prvaku tamo se mogu pridružiti Dinamo, Hajduk i Osijek. Zagrepčani u četvrtak gostuju kod albanskog Skenderbeua nakon maksimirskih 1:1, Splićani su u prvom susretu kod Evertona poraženi 2:0, dok Osijek kod bečke Austrije lovi 1:2 zaostatak iz Gradskog vrta. (Foto: nk-rijeka.hr)

NK RIJEKA: Sluga (od 50. Prskalo) – Martić, Župarić, Elez, Vešović – Bradarić (od 77. Matei), Maleš – Gorgon (od 61. Kvržić), Mišić, Heber – Gavranović