[VIDEO] Zagreb remizirao s prvakom Norveške, Nexe nadigrao tursku Bursu

Marković, Eurotournoi Handball Strasbourg

U drugoj utakmici Eurotournoi 2017 pripremnog turnira u Strasbourgu rukometaši PPD Zagreba odigrali su bez pobjednika 28:28 protiv norveškog prvaka Elveruma.

Trener Kasim Kamenica bio je bez usluga slovenskog reprezentativca Davida Miklavčića, koji se nakon ozljede pucačkog ramena u porazu od Chamberyja Ivica Obrvana morao vratiti u Zagreb na dodatne pretrage.

Ponovno je najefikasniji bio Stipe Mandalinić s osam golova, dok su po šest golova dodali sjajna krila Dobrivoje Marković i Zlatko Horvat. Arian Jović u prvom je poluvremenu skupio šest, a Matevž Skok u nastavku tri obrane.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u nedjelju 27. kolovoza razigravat će za pozicije s jednim od tri moguća protivnika iz druge skupine u kojoj se, podsjećamo, nalaze francuski Montpellier, ruski Čehovski Medvedi i španjolska Naturhouse la Rioja.

RK PPD Zagreb: Skok 3 obrane, Jović 6 obrana, Kastelic; Ereš 1, Kontrec, Vori 1, Marković 6(3), Horvat 6(5), Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 8, Ravnić, Hrstić, Vuglač 3, Bičanić 1, Pavlović 2

Rukometaši Nexea svladali su tursku Bursu s uvjerljivih 33:24.

Trener Hrvoje Horvat u ovoj je utakmici odmarao dio igrača, a više je prilike dao onima koji su manje igrali u zadnje vrijeme.

Buvinić je ponovio jučerašnju desetku, Jelinić je dodao pet, a po tri gola zabili su Greganić, Rotim, Manci Mičević, Sršen i Koncul.

Ova je utakmica bila izvan konkurencije na Kanjiža kupu, a rukometaše Nexea u subotu očekuje dvoboj za prvo mjesto u skupini protiv PICK Szegeda.¸

RK NEXE: Lelić (2 obrane), Šipić 1, Koncul 3, Leban, Eter, Zrnić, Mrđenović, Barišić Jaman, Manci Mičević 3, Sršen 3, Buvinić 10, Greganić 3, Jelinić 5, Rotim 3, Lavrič 2, Pilipović (9 obrana)