Cibona teško izborila prvu pobjedu, Cedevita slavila u Nikšiću; Rimac: “Treba se zavući u dvoranu i raditi!”

Sutjeska - Cedevita

U susretima 2. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona i Cedevita ostvarili su pobjede. Vukovi su kod kuće teškom mukom svladali slovenskog prvaka Tajfun, dok je Cedevita slavila u Nikšiću kod Sutjeske.

Ključni ubačaj Vukova bio je onaj Ante Žižića za 70:68, a nakon nekoliko promašenih slobodnih bacanja gosti su imali napad za pobjedu, kojeg srećom nisu realizirali.

“I da je Šentjur pobijedio, bio bi apsolutno zasluženo. Uhvatimo ritam pa ga izgubimo, ali početak je sezone – treba se zavući u dvoranu i raditi, nema drugog lijeka. Bila je ogromna želja za pobjedom pa je to donijelo neki pritisak. Moja odgovornost je rezultat i sve, ali smatram da je ta želja donijela nervozu;” poručio je nakon susreta trener Rimac.

“Čeka nas puno rada, novi igrači moraju se naviknuti na zgusnuti raspored i neke stvari ne možeš popraviti od danas do sutra”.

Cibonu je do prve pobjede predvodio mladi Žižić s 19 koševa i šest skokova, dok su Krušlin i Marko Jagodić Kuridža zabili po deset poena.

Cedevita je na gostovanju u Crnoj Gori nastupila bez Luke Žorića i Tonija Katića, no sa 83:68 uspjeli su doći do svoje druge pobjede.

Utakmica je dosta dugo bila neizvjesna i u zadnjih 10 minuta ušlo se s izjednačenim rezultatom 54:54. No, u posljednjoj četvrtini Cedevita je odigrala fantastično.

Trener Cedevite Veljko Mršić u igru je uveo svih 11 igrača, koliko ih je bilo i u zapisniku. Istaknuli su se Miro Bilan s 20 poena, 13 skokova i četiri asistencije, Jacob Pullen sa 18 poena, James White s 14 poena i Tomislav Zubčić s 10 poena i osam skokova. Debitirao je i mladi Džanan Musa, koji je upisao dva poena i jedan skok.

U utorak je u 19 sati Domi sportova na rasporedu veliki derbi Cedevite i Cibone!