Medveščak, shutout, Brust, slavlje

Medveščak, shutout, Brust, slavljeHokejaši Medveščaka jednostavno ne prestaju oduševljavati svoje navijače. Protiv ruskog Neftehimika stigli su do šeste uzastopne pobjede, sedme ukupno, a njihov fenomenalni vratar Barry Brust po treći je put uzastopce sačuvao svoju mrežu netaknutom. Bilo je uvjerljivih, sigurnih i dominantnih 6:0, a sada će ovu sjajnu formu trebati prenijeti i na gostovanja, u srijedu u bjeloruskom Minsku te u petak u ukrajinskom Donecku.

Već u prvom periodu igre Medvjedi su napravili većinu posla u ogledu protiv Neftehimika. Odlično su se u osmoj minuti domaći snašli u igri ‘četiri na četiri’, Linglet je iskoristio akciju Fostera i Vescea i uz laganu pomoć suparničkog vratara pločica je završila u mreži. Medveščak je u 16. minuti iskoristio i situaciju s igračem više na ledu, Egzekutor je bio Kurtis Foster, s plave linije, za 2:0. Dvije minute prije prvog predaha u listu strijelaca se upisao i Matt Ellison, koji je prije samo nekoliko danas stigao u Zagreb. Na najbolji mogući način predstavio se sjajnoj hokejskoj publici u Domu sportova te je nagovijestio kako će s Lingletom i Vesceom vrhunski surađivati, baš kao što je to prije dvije sezone bilo u dresu ruskog Torpeda.

U drugoj trećini identična priča za Medveščak, a ponovno su čak triput svladali protivničkog vratara. U izostanku Letanga, kapetan Cheechoo precizan je u još jednom powerplayu, dok su do novog odmora zabili još i Murley, uz novu brojčanu prednost na ledu te mladi Björkstrand, koji fantastično koristi jednu pogrešku suparničke obrane i solo akcijom postavlja na konačnih 6:0.

U završnoj trećini fešta na tribinama, ali bez golova, a gosti čak nisu uspjeli iskoristiti jednu situaciju kada su bili ‘pet na tri’. Fascinantan je podatak da Medveščak već 33 puta zaredom nije primio pogodak kada je imao igrača manje na ledu. Uz takvu sjajnu igru u defenzivi lakše je i vrataru odraditi svoj posao, a Brust ga obavlja fantastično. Proglašen je najboljim golmanom čitave lige za protekli tjedan, a i u novom je nastavio s vrhunskim poslom, trećim shutoutom, odnosno utakmicom bez primljenog pogotka.

Za hokejaše Medveščaka nema odmora, pred njima je put i u srijedu je već na rasporedu novi dvoboj, ovog puta na gostovanju u bjeloruskom Minsku, dok je samo dva dana kasnije, u petak na rasporedu okršaj s Donbasom u Donecku.