Dramatični preokret i veliko slavlje Sinjana u Splitu

Sinj, Ragbi,  Foto P. Lerotić RK Nada

Promjenjivo proljetno vrijeme donijelo je još jedno razočarenje splitske momčadi. Nakon tmurnog i kišovitog juga, u prvom poluvremenu, u nastavku bura donijela preokret i pobjedu gostujuće momčadi. Igrači Nade čvrsto i sigurno su otvorili susret. Rano vodstvo, već u 3. minuti, nakon prodora i zgoditka Jurčevića te pretvaranja Rossa nagovijestili su živu i dinamičnu utakmicu. Nada nastavlja s dominacijom na terenu, u osmoj minuti iz kaznenog udarca Rosso povećava vodstvo domaće momčadi na obećavajućih 10:0. Momčad Dalmacije Sinja u ovom dijelu utakmice nikako nije uspijevala povezati konce i zadržati loptu u svom posjedu. Do kraja poluvremena Nada zadržava dominaciju ali bez kvalitetne završnice. Stekao se dojam da je samo pitanje vremena kad će obrana gostiju ponovno kapitulirati. Ipak na odmor se odlazi bez promjene rezultata s vodstvom Nade 10:0.

U nastavku razvila se otvorena borba na cijelom terenu. Gostujuća momčad smanjuje broj individualnih pogrešaka te počinje sve sigurnije igrati. Bezidejnost Nade u napadu kao da je unijela dodatnu dozu samopouzdanja igračima Dalmacije Sinja. Sve češće i opasnije počinju prijetiti obrani splitske momčadi. Niko Pavlović najprije iz kazne smanjuje na 10:3 u 51. minuti susreta. Deset minuta kasnije uporni Stipe Brčić, iz jedne gužve, hvata obranu Nade „na spavanju“ te postiže zgoditak pod branku splitske momčadi. Nikola Pavlović iz jednostavne situacije pretvara za izjednačenje 10:10. Nastavak donosi otvorenu borbu za svaki pedalj travnjaka na Starom placu. Treba napomenuti da splitska momčad u vremenu od 55. do 75. minute susreta igra s igračem manje. Zbog neopreznih startova žute kartone dobili su najprije Jurčević u 55. te neposredno nakon njegova povratka Kodžić u 65. minuti susreta. Iako s igračem manje Nada uspijeva prva stići do prednosti udarcem iz kazne kojeg je realizirao Rosso u 69. minuti. Nada ponovno stječe inicijativu, igra stalno na polovini gostujuće momčadi i pritišće obranu Dalmacije Sinja. Kad se činilo da će igrači splitske momčadi kontrolirati rezultat do kraja susreta neočekivani preokret. Periću, u napadu ispada lopta unutar 22 metra gostujuće momčadi. Niko Pavlović u želji da odagna opasnost ispucava loptu 50 metara daleko u polje Nade. Plazibat nedovoljno brzo kupi loptu a njegov pokušaj ispucavanja blokira uporni Vučković. Brzonogom krilu gostujuće momčadi lopta se idealno odbija u for, Rosso se očajnički baca na odbijenu loptu ali je Vučković brži za djelić sekunde te spretno i sretno postiže pobjedonosni zgoditak.

Ovim porazom Nada se definitivno oprostila od naslova regionalnog prvaka.

RK Nada-Split –Dalmacija Sinj 13:17 (10:0)
Igralište Ragbi kluba Nada (Stari plac) Gledatelja 200
Nada: Boko, Čulić, Kordun, Perić, Jurčević 5,Đurović, Kodžić, Popović, Antić, Rosso 8, Vlajčević, Rudić, Marjančević, Markić, Plazibat, Miljak, Tomaš, Grubišić, Dodoja, Miletić, Vuko, Vuletić, Abramušić
Dalmacija Sinj: Žigo, S. Brčić 5, I. Jukić, Miloš, Penić, Svaguša, Tomić, Kovačić, Prološčić, Vučković 5, Vučemilo, Grčić, Klarić-Kukuz, Pavlović 7, D. Jukić, J. Jukić, I. Brčić, I. Labrović, A. Tomašević, M. Filipović-Grčić, Efendić.

(Foto: P. Lerotić RK Nada)