Hrvatska deseta na svijetu, Hrvoje Marin osvojio broncu u šuterskom natjecanju!

Hrvoje Marin 3x3

Na FIBA 3×3 Svjetskom kupu u Manilli hrvatska je reprezentacija osvojila ukupno deseto mjesto. Nakon što je premoćno pobijedila reprezentacije Jordana i Nigerije (22:7 i 22:8), Hrvatin su tijesno izgubili od aktualnih europskih prvaka, dok su se od turnira oprostili porazom od Ukrajinaca.

Utakmica protiv Latvije igrala se u egalu, ali ipak završava rezultatom 21:19 za prvake Europe. Za snažniji otpor protiv Ukrajine više nije bilo snage i to je bio kraj za Tonija Mindoljevića, Duju Kaliternu, Hrvoja Marina i Ivana Rašetinu.

Novi svjetski prvak je Srbija, Nizozemska je završila na drugom mjestu, a Slovenija je osvojila broncu.

Hrvoje Marin istaknuo se u pojedinačnom natjecanju u šutiranju, u kojem je hrvatski reprezentativac osvojio brončano odličje. Hrvoje je bio najbolji u kvalifikacijama, ali je na kraju zlato osvojila domaća Janine Pontejos, a srebro je pripalo Alexandri Stolyar iz Rusije.

Toni Vitali je osvojio prvu hrvatsku medalju na Svjetskom prvenstvu u Moskvi 2014. godine, kad je bio brončani u natjecanju u zakucavanju!