Međunarodni teniski savez i Kosmos Tennis objavili su da će pozivnice za idući završni turnir Davis Cupa dobiti Francuska i Srbija, te je sada poznato šest reprezentacija koje će u studenom iduće godine nastupiti u Madridu.
Uz njih, to su još ovosezonski polufinalisti Kanada, Velika Britanija, Rusija i Španjolska.
To znači da će Hrvatska morati u kvalifikacije, koje se igraju 6. i 7. ožujka iduće godine, a prema plasmanu na rang listi reprezentacija u Davis Cupu na izvlačenju u nedjelju imat će status prvog nositelja.
Potencijalni suparnici su Bjelorusija, Brazil, Čile, Kolumbija, Ekvador, Mađarska, Koreja, Nizozemska, Slovačka, Urugvaj, Uzbekistan te pobjednik okršaja Pakistan – Indija.
Hrvatska će biti domaćin ako izvuče Brazil, Kolumbiju, Nizozemsku, Slovačku ili Indiju, gost ako dobije Čile ili Ekvador, a u svim ostalim slučajevima odlučit će ždrijebanje.
(Foto: HTS, Mario Ćužić)