Lovre Bašić: U nastavku nismo mogli pratiti Zvezdin ritam, ali ohrabruje da puno bolje izgledamo iz utakmice u utakmicu!

Tornado, Foto Zadar, Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra u derbiju devetog kola ABA lige pred više od šest tisuća gledatelja u Krešinom domu izgubili su od Crvene Zvezde 76:88. Iako su domaćini na poluvrijeme otišli s prednošću 45:42, ključnim se pokazala serija beogradskog Euroligaša 29:9 u trećoj četvrtini kojom su riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod Zadra bio je Preston Knowles sa 17 ubačaja, 14 je dodao Bostic, 12 je ubacio Brzoja, a deset Šime Špralja.

Lovre Bašić bio je svjestan snage suparnika: “Čestitam Crvenoj Zvezdi na pobjedi. Pružili smo dobru igru, pogotovo u prvom poluvremenu. U nastavku smo ostali bez snage i nismo mogli pratiti njihov ritam. Oni su iznimno kvalitetna momčad koja je znala kazniti svaku našu pogrešku. Ipak, ohrabruje me da puno bolje izgledamo iz utakmice u utakmicu i ovako moramo nastaviti.”

Trener Zadrana Aramis Naglić žali za nekim stvarima: “Nije se lako nositi s ‘atletikom’ i agresijom koju ima Crvena Zvezda. Prvo poluvrijeme smo odigrali jako dobro, imali smo dobar šut uz dosta solidnu obranu i to je rezultiralo našim vodstvom. Treća četvrtina je bila ključ, tu smo pali, jednostavno nam nedostaje trunka energije i rekao bih bezobrazluka da do kraja ostanemo u utakmici protiv ovakvih protivnika. Sve u svemu, odigrali smo dobru utakmicu, ali mi je žao što je nismo doveli u neizvjesnu završnicu. Čestitam Zvezdi, bili su bolji i mi se moramo okrenuti novim izazovima. Moji dečki su dali sve od sebe, odigrali poštenu utakmicu i ne mogu im ništa predbaciti.”

Pred nama je reprezentativna pauza od desetak dana. Prva iduća utakmica Zadra je domaći ogled s Cibonom koji se u sklopu HT Premijer lige igra 30. studenoga. (Foto: Zadar, Zvonko Kucelin)