Lucija Smetiško slavila na Sljemenu!

Lucija Smetiško

Na sljemenskom Crvenom spustu vozile su se veleslalomske i slalomske utrke Europskog paraskijaškog kupa. Nastupilo je 35 skijašica i skijaša iz 11 zemalja, predvođeni slovačkom reprezentacijom s tri osvajača medalja na posljednjim Zimskim paraolimpijskim igrama. Nadmetali su se u kategorijama skijašica i skijaša oštećenog vida, stojećih te u sjedećoj konkurenciji.

Hrvatske boje branili su Lucija Smetiško, Damir Mizdrak i Lovro Dokić.

U veleslalomu u konkurenciji ‘žene stajaće’ trijumfirala naša ponajbolja skijaška nada Lucija Smetiško, članica skijaškog kluba za osobe s invaliditetom Sljeme. Kod skijaša oštećenog vida pobjedu je odnio Slovak Marek Kubacka,a hrvatski paraolimpijac Damir Mizdrak, kojem je vodič Ria Mikulić, zauzeo je četvrto mjesto. U konkurenciji ‘stajaći muški’ slavio je Slovak Martin France, a hrvatski paraolimpijac Lovro Dokić zauzeo je sedmo mjesto.

U slalomskoj konkurenciji ‘stajaće žene’ pobjedu je odnijela Francuskinja Celine Deroualliere, dok je naša Lucija Smetiško ostala bez plasmana ispavši iz konkurencije pogreškom u prvom laufu. U konkurenciji skijaša oštećenog vida ponajbolji je Slovak Miroslav Haraus, a četvrti je naš paraolimpijac Damir Mizdrak. Kod stajaćih skijaša najbolji je bio Slovak Martin France, a osmo mjesto zauzeo je naš Lovro Dokić.

“Ovo je bilo jedno od posljednjih nastupa hrvatskih paraskijaša u ovoj sezoni i moram izraziti svoje zadovoljstvo nastupima naše podmlađene reprezentacije. Ostaje samo mali žal što je Lucija ostala bez plasmana u slalomu. Mislim da smo podmlađivanjem reprezentacije trasirali dobar put prema sljedećim Zimskim paraolimpijskim igrama 2022. u Pekingu,“ izjavio je izbornik Luka Dobrinić.

Ovogodišnje natjecanje je održano u organizaciji Hrvatskog paraolimpijskog odbora te Hrvatskog paraskijaškog saveza.

PARAOLIMPIJCI