U prvom kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je Domu sportova ugostila Kvarner 2010 i uvjerljivo slavila sa 107:60. Gosti su u prvoj dionici iamli šest poena viška (11:17), Cedevita je nakon prvih deset minuta bila u zaostatku dva koša, ali je u nastavku utakmice hrvatski prvak postavio stvari na svoje mjesto, bez obzira što se dvoboj igrao u manje od 48 sati nakon gostovanja Cedevite u Ateni.
Luka Žorić pobjednike je predvodio s ukupno 26 poena (šut iz igre 10/12) i osam skokova. Arapović je dodao 16 poena, 12 skokova i dvije asistencije, Mazalin je upisao 13 poena i četiri asistencije, Bilan 12 poena, šest skokova i tri asistencije, a Karlo Žganec 11 poena.
“Utakmica je danas bila u nezgodno vrijeme. Tek smo se jučer vratili iz Atene, no mislim da smo pokazali karakter. Krenuli smo jako od početka i na kraju tu nije bilo problema. Svi su igrali, gotovo svi su se upisali u strijelce i svi su dali obol. Jedna pobjeda je iza nas, a već u srijedu nas čeka nova utakmica”, izjavio je poslije pobjede Žorić.
“Izgledali smo kao Panathinaikos u odnosu na nas. Šalu na stranu, osim prve četvrtine, kad nam je trebalo da obrambeno uđemo u utakmicu, s tim da je Kvarner tu u otvaranju pogodio četiri trice, a mi smo promašili pet slobodnih bacanja i nismo pogodili nijednu tricu, poslije je sve bilo dobro. U određenim trenucima to je izgledalo i jako dobro obrambeno i na kraju je završilo kako je završilo”, izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.
Džanan Musa igrao je samo tri minute.
“Musa je 16-godišnjak koji treba shvatiti neke stvari, a to je da je prije svega ovo kolektivni sport u kojem momčad ima 12 igrača. Nezadovoljan što nije igrao u prvom poluvremenu on je u drugo poluvrijeme ušao s lošim odnosom. Mi ćemo ga pokušati odgojiti, ali na njemu je da radi na nekim stvarima. Neki dan je dobio 20 minuta pred 20 tisuća ljudi u Ateni, što je izuzetna stvar, i on mora shvatiti da se nekad mora nositi s, nazovimo ih tako, nepravdama u smislu da nekad ne igra, da se dogodi sudačka greška ili da ga primjerice isprovocira protivnički navijač”, odgovorio je Mršić.
Kod gostiju je Špralja upisao 14 poena i pet skokova, a Petar Marić je dodao 11 poena. Trener Kvarnera Marijan Mance nije bio ljut na svoju momčad, pogotovo što su Riječani igrali bez Maura Veljačića: “Nama je ovo bila možda najlakša utakmica u sezoni, s obzirom da smo igrali protiv izrazitog favorita. Danas smo imali nekoliko igrača koji se vraćaju iz ozljeda i veseli me kako su danas odigrali Marinelli, Baković i Špralja, koji su jedno vrijeme bili van stroja. Cedevita s ovakvim našim rosterom, a nismo imali ni Veljačića jer ima crijevnu virozu, nije imala problema. No, nadam se da ćemo ubuduće igrati bolje i nadam se da ćemo se bolje prezentirati već u četvrtak protiv Zadra.”
U utorak u 19 sati Cedevita igra protiv Zagreba, a u petak u posljednjem kolu Eurolige u Zagreb ponovno dolazi Crvena zvezda.