Nada slavljem u dalmatinskom derbiju osigurala mjesto u finalu prvenstva Hrvatske

K. Čorić i M. Grčić, Foto Maja Prgomet

Ragbijaši Nade uvjerljivom su pobjedom nad momčadi Sinja (38:12) rezervirali mjesto u finalu prvenstva Hrvatske. Dva kola prije kraja ligaškog natjecanja splitski ragbijaši mirno dočekuju završnicu.

Unatoč otežanim vremenskim uvjetima i zahtjevnom travnjaku na Starom placu, obje momčadi igrale su hrabro i otvoreno tijekom cijelog susreta. Prvih petnaestak minuta susreta Nada je bila u podređenom položaju. Gosti su dobro kontrolirali loptu i cijelo vrijeme igrali u polju splitske momčadi. Nada se organizirano branila ali nikako da dođe u posjed lopte. Na sreću splitske momčadi igrači Sinja nisu uspijevali probiti obrambeni bedem ispred prostora zgoditka Nade i materijalizirati bolju igru na početku susreta. Preokret slijedi u 19. minuti. Nakon više uzastopnih pokušaja gostujuće momčadi Nada brzo po prvi put izlazi u polje Sinja te zgoditkom Markića dolazi do vodstva 5:0. Rosso uspješan iz pretvaranja za vodstvo Splićana 7:0. U nastavku gledamo sad već ravnopravnu borbu na sredini igrališta. S dva bljeska kapetana Krešimira Čorića u 30. i 33. minuti susreta Nada stiže do osjetnih i sigurnih 17:0. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Sinj napokon uspijeva probiti obranu domaće momčadi i zgoditkom Vučemila smanjuje na 17:5.

U nastavku susreta Nada se potpuno prilagodila uvjetima na travnjaku te polako ali sigurno preuzima kontrolu igre u svoje ruke. Zgodicima Marjančevića u 47, Draganića u 53. te Plazibata u 69. minuti uz tri uspješna pretvaranja Rossa Nada rješava pitanje pobjednika i stiže do uvjerljivih 38:5. Uporni gosti pred sam kraj susreta uspijevaju smanjiti preko Miloša i Prološčića na časnih 38:12. Nada se još jednom pokazala kao taktički čvršća i zrelija momčad. Na kraju zaslužena pobjeda i osiguran plasman u završnicu Prvenstva Hrvatske.

Nada: Boko, Čorić 10, Kordun, Perić, Tomaš, Kodžić,Đurović, Popović, Antić, Rosso 8, M. Vlajčević, Marjančević 5, Rudić, Markić 5, Plazibat 5, Borozan, Grubišić, Boljat, Draganić 5, Abramušić, Žunić, B. Vlajčević, Ivica.
Sinj: Žigo, Brčić, Mastelić, T. Miloš 5, Brčić-Sušak, Penić, Budimir, M. Miloš, Jukić, Prološčić 2, Efendić, Vučemilo 5, Grčić, Maras, Filipović-Grčić, Labrović, Šolto i Cvrlje.

(Foto: Maja Prgomet)