Primorje Erste banka preko mađarskog Szolnokija izborilo Ligu prvaka i skupinu u kojoj je već dubrovački Jug CO

Primorje Szolnoki slavlje

Primorje Szolnoki slavljeNakon što su u prvoj utakmici remizirali kod mađarskog Szolnokija, vaterpolisti Primorja Erste banke slavili su u uzvratnoj utakmici pred svojim navijačima u Rijeci te su se minimalnom pobjedom 8:7 plasirali u natjecanje po skupinama u Ligi prvaka.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio izjednačen, no, gosti su na poluvremenu vodili s tri pogotka prednosti. U nastavku ipak bolja igra domaćih, koji rade preokret dovoljan za pobjedu koja je Riječanima osigurala vaterpolsku elitu ove sezone u svom gradu.

Za Primorje je najefikasniji bio Xavi Garcia s tri postignuta pogotka, Cosmin Radu i Antonio Petrović zabili su svaki po dva, dok je Krapić postigao jedan pogodak.

Riječki vaterpolisti zauzeli su tako svoje mjesto u Skupini A Lige prvaka, zajedno s još još jednim hrvatskim predstavnikom, dubrovačkim Jugom CO, kao i španjolskom Barcelonetom, grčkim Olympiacosom, mađarskim Egerom te talijanskim Pro Reccom.