Stolnotenisači izborili finalni dio Svjetskog prvenstva po prvi puta od hrvatske neovisnosti!

Stolnitenis, Japan

Stolnitenis, JapanNa ekipnom stolnoteniskom Svjetskom prvenstvu koje se održava u japanskom Tokiju hrvatska muška reprezentacija poražena je od Singapura 3-1 u borbi za drugo mjesto u svojoj Skupini B.

Ekipa u sastavu Andrej Gaćina, Tomislav Kolarek, Tan Ruiwu zauzela je tako treće mjesto u skupini, iza Njemačke i Singapura, a ispred Hong Konga, Ukrajine i Danske pa tako i prolaz među 12 najboljih svjetskih reprezentacija, što je svakako jedan fenomenalan rezultat, ostvaren po prvi puta u samostalnoj Hrvatskoj.

Do sada je naš najbolji plasman na SP-u bio 16. mjesto osvojen na 1995. na SP-u kineskom Tianjinu!

Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija izgubila je od Hong Konga te je u Skupini D zauzela posljednje mjesto, s jednom pobjedom i četiri poraza. U ekipi su Ivana Tubikanec, Petra Petek i Tian Yuan.

AKTUALNO IZDVOJENO OSTALI SPORTOVI

Ostavi komentar