[VIDEO] Gorša osvojio novo svjetsko srebro, Snježana Pejčić brončana: Treba ponekad imati i malo sreće!

Gorša

Petar Gorša osvojio je i drugu srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u streljaštvu u južnokorejskom Changwonu!

U gađanju malokalibarskom puškom 50 m – trostav slavio je u dramatičnom finalu, pogodivši 457,4 kruga, tri manje od zlatnog Poljaka Bartnika.

Hrvatski strijelac imao je šesti rezultat kvalifikacija, ali je u završnom raspucavanju bio sjajan. Pogotovo u stojećem stavu u kojem je specijalist.

Gorša je u Južnoj Koreji osvojio i naslov svjetskog viceprvaka u zračnoj pušci, dok je brončani bio bivši svjetski juniorski prvak Miran Maričić.

Brončana Snježana Pejčić!

Snježana Pejčić je u istoj disciplini, gađanju malokalibarskom puškom, u disciplini 50 m – trostav, osvojila brončano odličje, čime je ispunila i normu za Olimpijske igre u Tokiju.

U finale je Pejčić ušla s četvrtim rezultatom kvalifikacija, dok je u borbi za medalje pogodila 446,4 kruga. Srebrna je bila Njemica Straub (459,5, a zlato je pripalo Ruskinji Karimovoj (461,1).