Zagrebaši glatko izgubili kod mađarskog Veszprema

Veszprem

VeszpremRukometaši Croatia osiguranje Zagreba očekivano su poraženi kod mađarskog Veszprema, vodeće ekipe Skupine A i glavnog kandidata za Final Four EHF Lige prvaka.

U prvom dvoboju u Zagrebu bilo je čak +11 za Mađare i ekipa Borisa Dvoršeka svakako je prije svega željela popraviti dojam iz Arene. Donekle su u tome i uspjeli, ali Veszprem je na kraju ipak bio dovoljno uvjerljiv, za konačnih 34:27.

Zagrebaši su dosta dobro otvorili susret i držali rezultatski priključak sve do osme, devete minute kada domaćin u sjajnoj sportskoj atmosferi podrške krcatih tribina serijom pogodaka dolazi do prednosti koju je zadržala do kraja dvoboja.

Veszprem je uspio čak 19 lopti smjestiti u mrežu Stevanovića i Ivića pa je sasvim logično kako je uz odlično izdanje Alilovića na čelu mađarske obrane bilo osam golova viška na predahu.

U nastavku se hrvatski prvaka pokazao u boljem izdanju, mogao je parirati boljem suparniku, sredinom drugog poluvremena primaknuli su se na ‘samo’ pet golova zaostataka, ali uvjerljivi domaćin nije dopustio niti malo neizvjesnosti, za konačnih plus sedam.

U redovima pobjednika Alilović je imao 12 obrana, dok je odličan bio i Sulić sa četiri postignuta pogotka. Zagrebaše je predvodio Stevanović sa 16 obrana, Horvat je zabio pet, a Stepančić, Ćorić, Joso Valčić i Obranović po tri. (Foto: Melczer Zsolt/mkb-mvmveszprem.hu)