‘Bili’ prvi na ljestvici: Hajduk svladao Dragovoljca, Riječani slavili na Stanovima!

U utakmici 4. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Hrvatski dragovoljac 2-1 (1-0).

Strijelci: 1-0 Andrijašević (20), 2-0 Andrijašević (65), 2-1 Zlatar (75). Pred 10.000 gledatelja sudio je Vidulin iz Kanfanara.

Ovom pobjedom Hajduk je stigao na vrh ljestvice s 10 bodova, koliko ima i drugi Dinamo, dok je Lokomotiva treća s bodom i utakmicom manje.

Nogometaši Rijeke i dalje su neporaženi u novoj sezoni hrvatskog nogometnog prvenstva. U dvoboju četvrtog kola Riječani su sretno slavili na Stanovima u gostima kod Zadra s 2:1.

Riječani su bolje otvorili susret i u 20. minuti Anas Sharbini je pogodio vratnicu. Devet minuta poslije momčad s Kantride je stigla do vodstva. Nakon nabacivanja s desne strane najviši u skoku bio je Marko Lešković.

Rijeka je i u nastavku bila bolja. No, u 58. minuti Josip Ivančić je izvrsno reagirao na odbijenu loptu i tako donio izjednačenje. Zadar se orijentirao na obranu i to mu se osvetilo u 76. minuti.

Nakon velike pogreške zadarskog braniča, Zoran Kvržić ubacio je u peterac, a tamo je najprisebniji bio Leon Benko i tako donio sretno vodstvo Rijeci.

U 85. minuti Kvržić je mogao povećati prednost Rijeke, ali je pogodio vratnicu. Zadar je mogao do boda u 89. minuti, no Želimir Terkeš je sa samo četiri metra neometan glavom pogodio vratnicu.

Riječani sada imaju osam bodova, dva manje od vodećeg Hajduka i Dinama, a Zadar je osmi s tri boda. Kolo će u ponedjeljak zaključiti dvoboj pulske Istre 1961 i zagrebačke Lokomotive.