Borbeni Makedonci iznenadili Norvežane; Obrvan: “Ostaje žal za pobjedom!”

Obrvan, Makedonija, Foto HRS

U susretima drugog kola Skupine 1 Europskog prvenstva, u kojoj se nalazi i Hrvatska, Makedonija i Norveška su remizirale 31:31, dok je domaćin Poljska bila sigurna s 32:27 protiv Bjelorusije.

Ivica Obrvan je s Makedoncima imao veliku priliku za pobjedu, vodili su na poluvremenu 17:13, imali su u nastavku pet razlike, ali niti 11 golova Kire Lazarova nije im pomoglo da stignu do prvog slavlja.

U posljednjem kolu u srijedu sastaju se Francuska i Norveška te Poljska i Hrvatska, a izabranici Željka Babića imaju još samo jednu jedinu moguću priliku za proboj do polufinala i borbe za medalje.

Norveška mora svladati Francusku, a Hrvatska u tom slučaju mora slaviti protiv Poljske s 11 golova razlike.

“Zadovoljan sam bodom, ponosan sam na svoje igrače, remi je dobar rezultat iako ostaje žal za pobjedom,” rekao je nakon utakmice hrvatski stručnjak na klupi Makedonije Ivica Obrvan.

Norvežani su na ovom Euru dobili Poljsku i Hrvatsku i ovaj rezultat Makedonaca je vrijedan divljenja.

“Jasno je kako smo odigrali bolju utakmicu nego protiv Hrvatske,” poručio je Obrvan. Iako su u drugi krug prošli bez osvojenog boda pa su nakon toga teško stradali od Hrvatske, Makedonci još uvijek imaju priliku izboriti poziciju koja bi im osigurala olimpijske kvalifikacije. (Foto: HRS)