Čilić opet izgubio od talentiranog Zvereva

Čilić Marin

Marin Čilić nije se proslavio na otvaranju ATP Masters 1000 turnira u kineskom Šangaju. Najbolji hrvatski tenisač postavljen je bio za osmog nositelja, u prvom kolu je bio slobodan, a u drugom ga je nadigrao mladi i talentirani 19-godišnji njemački tenisač Alex Zverev, trenutno 21. igrač svijeta.

Čilić je lakoćom dobio prvi set sa 6:3, ali je nakon toga pala kvaliteta njegove izvedbe, Nijemac je to osjetio i dobro iskoristio. Oduzeo je Čiliću servis u šestom gemu drugog seta te je stigao do izjednačenja, dok je u odlučujućoj dionici kod rezultata 2:2 nanizao četiri uzastopna gema za ukupnu pobjedu (6:3, 3:6, 2:6).

Alex Zverev ove je godine već dobio Čilića, u dva seta, u osmini finala Montpelliera.

Čilić će još malo ostati u Šangaju, zajedno s Matom Pavićem očekuje ga nastup u drugom kolu konkurencije parova protiv kombinacije Bopanna/Nestor.