Hrvatski prvak i u regionalnom natjecanju bolji od Metalurga; Červar: “Bilo bi dobro da Zagreb dobije Kolding, kao što smo mi to napravili lani”

Metalurg - PPD Zagreb, Foto SEHA GSS liga

Nakon što su istog suparnika prije dva dana svladali u Ligi prvaka, rukometaši PPD Zagreba pobijedili su Metalurg u Skoplju i u susretu 15. kola regionale SEHA GSS lige rezultatom 23:20.

Zagrebaši su bili uvjerljivi na terenu, na poluvremenu su imali veliku prednost 14:5, dok su u nastavku dopustili suparniku da ublaži poraz, bez ozbiljne prijetnje u konačni ishod. U redovima hrvatskog prvaka istaknuli su se Stipe Mandalinić sa četiri i Luka Šebetić sa tri pogotka. Filip Ivić imao je devet, a Stevanović tri obrane.

Na ljestvici je PPD Zagreb na trećoj poziciji s 30 bodova, no, Meškov ima tri boda i dvije utakmice manje od ekipe Veselina Vujovića.

“Pored ogromne borbenosti koju je pokazao Metalurg, Zagreb je pokazao kako je bolja ekipa. Okrećemo se obvezama u SEHA ligi i Ligi prvaka, a gospodinu Červaru i Metalurgu želimo puno uspjeha u budućnosti,” kratko je istaknuo Vujović nakon pobjede u Skoplju.

“Zagreb je bolji i to nije sporno i želim im puno uspjeha u Ligi prvaka, Igraju protiv Koldinga, kojeg smo mi lani izbacili u osmini finala. Bilo bi za rukomet na ovim prostorima dobro da dobiju,” dodao je Lino Červar.

U nedjelju 1. ožujka u varaždinskoj Areni na rasporedu je veliki dvoboj s mađarskim Veszpremom od 19 sati. (Foto: SEHA GSS liga)

SEHA GSS liga, 15. kolo:
Metalurg – PPD Zagreb 20:23 (5:14)

PPD Zagreb: Stevanović 3 obrane, Ivić 9 obrane; Mihić 1, Brozović 2, Stepančić 1, Čelica 2, Čorić 1, Šebetić 3, Raković 1, Horvat 2, Šušnja 2, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 4, Vuglač 2, Kovačević 2