Cibona, Šarić Foto abaliga

Cibona, Šarić Foto abaligaU fantastičnoj atmosferi prepunog Draženova doma Cibona je u 19. kola regionalne ABA lige svladala Partizan 80:76 te se tako izjednačila na četvrtoj poziciji s Crno-belima po broju pobjeda i poraza (13-6).

Odličan je bio kapetan Marin Rozić (21 poen), ali je MVP lige Dario Šarić odigrao još jednu fantastičnu partiju s 22 ubačena poena i čak 12 skokova u double-double učinku. Planinić je imao 12 poena i pet skokova, dok je ovog puta racionalni (3/8 za tricu) Blassingame imao 15 poena, ali i šest asistencija.

Cibona je na poluvremenu imala 14 poena prednosti (42:29), čemu je sigurno pomoglo i rano zasluženo isključenje gostujućeg trenera Vujoševića zbog prigovora. U nastavku su Beograđani zaigrali puno agresivnije i organiziranije u napadu, Vukovi, prije svih Šarić, rano su ušli u probleme s osobnim pogreškama pa neizvjesna završnica nije izostala. Pet minuta prije kraja bilo je 65:65, a na ulasku u 37. minuti i +1 za goste.

Ključna je ipak bila Šarićeva trica, s istekom vremena, na ulasku u posljednju minutu, za +7, nakon čega igrači Partizana nisu uhvatili konačan priključak, iako ih je predvodio fenomenalni Bogdanović, ali ne Bojan nego Bogdan, koji je na kraju imao 32 ubačena poena.

Usprkos pobjedi na terenu, Vukovi su ipak podbacili na organizaciji utakmice, jer je izgleda ponovno bilo odštampano više ulaznica nego što u Košarkaški centar Dražena Petrovića stane ljudi. Isprika na službenim stranicama kluba njima neće nadomjestiti užitak gledanja jedne vrhunske utakmice koje su zbog slabe organizacije propustili. (Košarkaški klub Cibona ispričava se svim koji nisu uspjelu ući u dvoranu Košarkaškog centra Dražen Petrović na utakmicu između Cibone i Partizana. Policija je iz sigurnosnih razloga zatvorila dvoranu pa će Cibona svima s neiskorištenom kupljenom ulaznicom vratiti novac ili pak omogućiti da neiskorištenu ulaznicu zamijene za ulaznicu za jednu od tri sljedeće domaće utakmice,” prenosi cibona.com. (Foto: abaliga.com)