Torcida

TorcidaNogometaši Hajduka stigli su do minimalne pobjede na Poljudu protiv Slaven Belupa, a jedini pogodak na utakmici postigao je Anton Maglica na ulasku u završnih deset minuta dvoboja. Gosti iz Koprivnice, koje predvodi bivša Hajdukova legenda Ivan Katalinić, ostali su tako sami na dnu prvenstvene ljestvice poslije šest odigranih kola sa samo dva osvojena boda.

Hajduk u ovom trenutku ima samo jedan bod zaostatak za vodećim Dinamom, ali i odgođenu utakmicu manje protiv zagrebačke Lokomotive.

Akciju za pogodak započeo je Vršajević u 77. minuti, ubačaj je gotovo u mrežu pospremio Mujan, no, na gol liniji iskazao se vratar gostiju Rodić. Odbijana lopta ipak dolazi opet u posjed domaćih, natrčava Maglica, koji ipak uspijeva poentirati, nakon što je kroz utakmicu ponovno promašio nekoliko izglednih prilika.

U idućem kolu Bili gostuju kod Istre u Puli, prije nego 28. kolovoza u Zagrebu odigraju odgođeni derbi s Lokomotivom.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca su nakon boda protiv Dinama u prošlom kolu i u novom dvoboju ponovno uspjeli remizirati, treći put ove sezone. Na gostovanju kod Zadra vratili su se još jednom iz rezultatskog zaostatka, a njihov junak bio je i vratar Ivan Čović, koji je u drugom poluvremenu kod rezultata 1:1 Terkešu obranio i kazneni udarac.

Zadrani su poveli u 24. minuti preko Sarića, no, ponovno je brzinski, baš kao i protiv Dinama, reagirao mladi napadač Crnih Jan Doležal. Samo dvije minute kasnije glavom je donio poravnanje.

Dragovoljci mogu biti zadovoljni konačnim ishodom, bez obzira što su i dalje nakon šest kola bez pobjede, jer se na Stanovima uvijek teško dolazi do uspjeha, a novim osvojenim bodom pobjegli su sa samog začelja ljestvice.

Nogometaši Istre 1961 stigli su do gostujućeg slavlja u Osijeku, nakon preokreta, pošto je prva lopta već u desetoj minuti završila u njihovoj mreži. Domaćin je poveo preko najraspoloženijeg ovosezonskog Osječanina Karla Lulića, koji je odlično iskoristio pogrešku braniča Grafa i svladao Ježinu. No, već do 15. minuti Puljani su poravnali, a realizator je s ruba kaznenog prostora bio Franjić.

U nastavku susreta prednost gostima donosi Graf, koji je kaznio pogrešku domaćeg vratara Mikulića nakon kornera u 58. minuti. Priču je zaključio četiri minute prije kraja Woon, smirenom reakcijom na odbijenu loptu, poslije pokušaja Havojića.

Nogometaši Igora Pamića vratili su se tako na petu prvenstvenu poziciju, a dobra igra i gostujuća pobjeda, osim što će biti mamac za publiku, donijet će dodatno samopouzdanje pred dolazak Hajduka idućeg vikenda na Drosinu.