Mladi Argentinac osvojio prvi ATP Challenger Zagreb Open: Nadamo se da će turnir postati tradicija, cilj je ATP 250

Emir Aliti, Sebastian Baez, Goran Belošević

Prvo izdanje ATP Challengera Zagreb Open završeno je danas finalnim okršajem između Peruanca Juana Pabla Varillasa i Argentinca Sebastiana Baeza. U susretu igranom na središnjem terenu TC Maksimir slavio je 20-godišnji Baez koji je nakon 127 minuta igre rezultatom 3:6, 6:1, 6:3 izborio titulu.

‘’Bio je sjajan tjedan, počeo sam u kvalifikacijama i nije bilo lako doći do titule. Naravno, sretan sam što sam pobijedio, analizirat ću svoje nastupe kako bih bio još bolji u budućnosti. Mečevi na turniri bili su vrlo dobri, a posebno me veseli što sam pobijedio u mečevima u kojima sam izgubio prvi set, to je dobro za mene.’’ – izjavio je nakon meča pobjednik Zagreb Opena, Sebastian Baez koji je 218. na ATP ljestvici.

Zagreb Open vratio je muški profesionalni tenis u glavni grad i okupio 60 tenisača na maksimirskim terenima. Konkurencija turnira bila je vrlo jaka i okupila neka poznata imena svjetskog tenisa, kao i mlade hrvatske tenisače. Kvalitetni mečevi bila su izvrsna priprema tenisačima ususret Roland Garrosu, a organizatori vjeruju kako turnir neće ostati samo na ovom, prvom izdanju.

‘’U okolnostima pandemije i potresa nije bilo lako organizirati Zagreb Open i ponosan sam na cijeli tim zbog lavovskog posla. Zahvaljujem se i Gradu Zagrebu na pomoći bez koje ne bi bilo turnira, kao i svim sponzorima. Reakcije svih igrača su fenomenalne, brinuli smo da im ništa ne nedostaje, a nekoliko njih mi je reklo da je ovo jedan od najboljih Challengera na kojem su bili. Iznimno me veseli što se muški tenis vratio u Zagreb nakon šest godina i vjerujem da će turnir postati tradicija našeg grada. Nadam se da se iduće godine vidimo na zagrebačkom Challengeru 90 ili 125 kategorije, a cilj je ATP 250!’’ – izjavio je direktor turnira Goran Belošević.

Zagreb Open dio je Croatian Tennis Pro Tournaments serije od deset turnira Hrvatskog teniskog saveza koji će se ovog proljeća održati u devet hrvatskih gradova. Serija će na velika vrata vratiti profesionalni tenis u našu zemlju, a dio je kontinuirane inicijative Hrvatskog teniskog saveza kojom se nastoji našim mladim tenisačima pružiti prilika za profesionalni razvoj kroz turnire na domaćem terenu.

(Foto: HTS/Mario Čužić)