Nexe pobjedom u Karlovcu šestu godinu uzastopce osigurao drugu poziciju u prvenstvu i novi nastup u SEHA ligi i Kupu EHF-a!

Nexe, slavlje

Nexe, slavljeRukometaši našičkog Nexea ostvarili su zacrtani cilj te su dva kola prije kraja osigurali drugu poziciju i naslov viceprvaka Hrvatske, iza nedodirljivog CO Zagreba, šesti godinu zaredom.

Ekipa Zdenka Kordija tako je potvrdila ponovi nastup u SEHA ligi te u Kupu EHF-a!

Do odlučujućih bodova stigli su na gostovanju u Karlovcu, kojeg su svladali s četiri pogotka viška. Nakon 11:15 na poluvremenu, završilo je 23:27, uz sedam golova Šime Ivića, šest Franje Lelića i pet Etera. Karlovac je predvodio Batinić sa šest pogodaka.

U Našicama se sigurno sprema velika rukometna fešta, u srijedu Nexe dočekuje CO Zagreb, dok Karlovac igra protiv Varaždina, a Dubrava gostuje u Poreču.

“Ostvarili smo cilj, osigurali smo drugo mjesto u prvenstvu. Ostaju nam još dvije utakmice u kojima treba uživati. Iskreno mi je drago što nastavljamo sa SEHA ligom. Zaslužili smo ovaj uspjeh!” izjavio je Igor Vujić, koji na ljeto odlazi u redove francuskog prvoligaša Selestata.

Luka Sokolić je dodao: “Imali smo sve pod kontrolom, naša pobjeda u Karlovcu niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Sretni smo i zadovoljni!”

“A što reći nakon ovako važne pobjede? Svi su se borili od prve do posljednje sekunde, dali su sve od sebe. Kontrolirali smo utakmicu cijelo vrijeme i pobjeda nije dolazila u pitanje. Sretan sam što ćemo i slijedeće sezone igrati SEHA ligu!” poručio je vratara Perica Lelić, dok je trener bio u čestitarskom raspoloženju:Ovom smo pobjedom ostvarili najvažniji cilj sezone. Želim čestitati svim igračima na odlično odigranoj utakmici, svi su dali svoj doprinos u ovoj pobjedi.”

6. Poreč 8 0 1 7 182:223 1

RK KARLOVAC: Bačić 1, Crnković, Dominik Smojver 2, Šnajder, Huljina 1, Štrucelj 2, Domagoj Smojver, Perajica 5, Požega 2, Hadrović 1, Obranović 3, Batinić 6, Karić (6 obrana), Glumac, Prezelj (3 obrane).
Trener: Dinko Đanković

RK NEXE: Eter (šut 5/6) F.Lelić (šut 6/7), Mrđenović (šut 1/1), Tomas, Kružić, E.Vešligaj, Jurjević (šut 2/2, 1 tehnička), Sokolić, Pivac (7 obrana, 1 obranjeni sedmerac), Vujić (šut 3/5, 2 tehničke), Božić Pavletić (šut 0/1), Sakić (šut 3/3), Vegar (šut 0/3), Nuić, Tomić (šut 0/2, 1 tehnička), Ivić (šut 7/10, 4 tehničke).
Trener: Zdenko Kordi

SEDMERCI: Karlovac 4/5 (Batinić 4/4, Perajica 0/1), Nexe 5/7 (Eter 4/5, Vujić 1/2).
ISKLJUČENJA: Karlovac 4 minute (Hadrović, Huljina), Nexe 4 minute (Eter, Tomas).